Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Ekobudownictwo i fotowoltaika

Głównym założeniem budownictwa ekologicznego jest stosowanie energooszczędnych rozwiązań wpływających korzystnie na ochronę środowiska naturalnego. Efektem wzrostu cen energii elektrycznej, a także innych opłat jest zwiększone zainteresowanie energooszczędnymi technologiami w zakresie budownictwa. Ekobudownictwo polega na tworzeniu nowoczesnych budynków mogących ograniczyć zużycie energii. Możliwe jest to poprzez stosowanie materiałów ekologicznych o doskonałych właściwościach izolacyjnych. Obiekty energooszczędne charakteryzują się wysokim komfortem użytkowania, a także trwałością. Co istotne konstruowane są na bazie nieszkodliwych dla środowiska oraz ludzi komponentów. Dodatkowo cechą wspólną dla domów i innych obiektów energooszczędnych jest znakomita izolacja cieplna i akustyczna. W efekcie otrzymujemy budynki, które w znaczny sposób ograniczają zużycie energii – między innymi, dlatego iż wykazują mniejsze zapotrzebowane na ciepło – i generują spore oszczędności.

Fotowoltaika w domu energooszczędnym

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w budownictwie przyczyniło się do powstania energooszczędnych rozwiązań technologicznych. Doskonałym przykładem są instalacje fotowoltaiczne, które stanowią nieodłączny element domów energooszczędnych. Wytwarzanie energii na własny użytek pozwala ograniczyć wydatki i zwiększyć oszczędności. Zastosowanie odpowiedniego rozwiązania dla danego obiektu umożliwia osiągnięcie najwyższej wydajności instalacji, a w efekcie pokrycie zapotrzebowania na energię praktycznie przez cały rok.

Do uzyskania optymalnego rozwiązania niezbędne jest jedynie przeprowadzenie szczegółowego audytu w miejscu inwestycji. Po przeanalizowaniu wszystkich aspektów możliwe jest stworzenie projektu dostosowanego do warunków lokalnych oraz zapotrzebowania energetycznego danego miejsca. Produkcja energii przez instalacje fotowoltaiczne i stosowanie pozostałych rozwiązań przekłada się nie tylko na korzyści materialne, ale także środowiskowe. Nowoczesne obiekty wyposażone w energooszczędne rozwiązania nie generują bowiem żadnych zanieczyszczeń, a komponenty, z których są tworzone, są bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i przyrody. Stosowanie fotowoltaiki w połączeniu z innymi rozwiązaniami (na przykład pompy ciepła lub oszczędne systemy wentylacji) pozwala uzyskać niezależność energetyczną i liczne korzyści dla domowników i całego środowiska.

Szukasz więcej informacji na temat fotowoltaiki? Zerknij na instalacje fotowoltaiczne ZielonaE lub skontaktuj się z nami, a chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.