Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Jak radzić sobie ze wzrostem cen za energię?

Wzrost opłat za energię elektryczną był zapowiadany od dawna, a wraz z rozpoczęciem nowego 2022 roku stał się częścią rzeczywistości. Urząd Regulacji Energetyki poinformował w grudniu 2021 roku o planowanej podwyżce opłat za prąd, której powodem ma być między innymi rosnąca inflacja, a także wzrost opłat za węgiel oraz emisję dwutlenku węgla. W efekcie dziś wszyscy konsumenci energii zmuszeni są do radzenia sobie z tą mało komfortową sytuacją.

Fotowoltaika jako skuteczne narzędzie do walki z podwyżką prądu

W dobie rosnącej inflacji i drożejącego prądu czy gazu naturalną reakcją ludzi jest poszukiwanie oszczędnych rozwiązań. Aktualnie zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi jest ogromne, a przekłada się to nie tylko na wzrost zadowolonych inwestorów, ale także zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Produkcja energii za pomocą instalacji fotowoltaicznej jest niemalże darmowa. Wynika to z właściwości fotowoltaiki – dzięki zastosowaniu specjalnych komponentów uzyskujemy system, którego celem jest pobieranie energii prosto ze słońca, a następnie przetwarzanie jej na energię czynną mogącą zasilać obiekty i urządzenia elektryczne. W efekcie stajemy się w dużej mierze niezależni energetycznie praktycznie przez cały rok. W miesiącach zimowych, gdy produkcja energii maleje, możliwe jest pobieranie prądu z sieci. Istnieje jednak jeszcze inne ciekawe rozwiązanie, a mianowicie magazyny energii. Stosowane w obiektach domowych oraz firmowych pozwalają magazynować wytworzoną w instalacjach energię, która może zostać wykorzystana w dowolnym momencie – na przykład w okresach zmniejszonej produkcji. Rozwiązanie to pozwala jeszcze bardziej zminimalizować opłaty za prąd.

Instalacje fotowoltaiczne, a środowisko

Produkcja prądu w Polsce wiąże się z wykorzystaniem elektrowni węglowych – efektem ubocznym jest w tym przypadku emitowanie do atmosfery niemałych ilości dwutlenku węgla. W przeciwieństwie do takiego rozwiązania fotowoltaika nie generuje żadnych substancji szkodliwych dla przyrody ani człowieka. Brak emisji zanieczyszczeń do atmosfery przyczynia się do polepszenia zdrowia ludzi, a to przekłada się na wzrost komfortu życia. Instalacje fotowoltaiczne są zatem niezwykle przyjazne środowisku, jak społeczeństwu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat instalacji fotowoltaicznych? Skontaktuj się z nami lub wejdź na instalacje fotowoltaiczne, gdzie znajdziesz więcej ciekawych i przydatnych informacji.