Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image Jacków 137A, 21-007 Mełgiew icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Przewodnik po programie „Czyste Powietrze” – kluczowe informacje na 2024 rok!

Czyste Powietrze to program wspierający działania na rzecz poprawy efektywności energetycznej. Ze względu na szeroki zakres wsparcia, znalezienie się w labiryncie przepisów dotyczących limitów dochodów, dopłat i wymogów może być nie lada wyzwaniem. Dlatego nasza firma oferuje pomoc, przedstawiając kompleksowe kompendium informacji, które będą niezbędne przed złożeniem wniosku. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem o pompach ciepła Lublin oraz programie, aby dowiedzieć się wszystkiego o Czystym Powietrzu! Dowiesz się, jak uzyskać wsparcie finansowe i jakie są maksymalne sumy dopłat.

Zasady programu Czyste Powietrze

Program „Czyste Powietrze” został podzielony na trzy segmenty: podstawowy, rozszerzony i premium, z różnymi kryteriami dochodowymi i limitami dopłat w każdym z nich, sięgającymi aż do 135 tys. zł. Zainicjowany w 2018 roku w celu walki ze smogiem i ograniczenia emisji zanieczyszczeń, początkowo skupiał się na wymianie nieefektywnych urządzeń grzewczych. Jednak od 2023 roku, większy nacisk położono na działania zmniejszające zapotrzebowanie na energię w budynkach.

Kwalifikacje dochodowe w ramach programu „Czyste Powietrze” są zróżnicowane dla trzech poziomów wsparcia, kierując się określonymi progiem dochodowym. Uprawnione są osoby prywatne będące właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub mieszkań w budynkach wielorodzinnych z własną księgą wieczystą.

Kategorie dochodowe prezentują się następująco:

poziom podstawowy: roczny dochód wnioskodawcy do 135 tys. zł,

  • poziom rozszerzony: miesięczny dochód do 1894 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym lub do 2651 zł w gospodarstwie jednoosobowym,
  • poziom premium: miesięczny dochód do 1090 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym lub do 1526 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

Aby ubiegać się o wsparcie, należy spełnić dodatkowe kryteria, w tym:

  • wyeliminowanie nieefektywnych źródeł ciepła po zakończeniu projektów termomodernizacyjnych,
  • instalację urządzeń zgodnych z regulaminem programu,
  • dołączenie zaświadczenia o dochodach wydanego przez właściwy urząd gminy lub, w przypadku najwyższego wsparcia, dokument potwierdzający prawo do otrzymania określonych świadczeń socjalnych.

Możliwe dofinansowanie w ramach „Czystego Powietrza” może sięgać do 135 tys. zł przy pełnej termomodernizacji, z niższymi sumami dla poszczególnych poziomów wsparcia. Dodatkowo, przysługuje dopłata na audyt energetyczny do 1,2 tys. zł. Środki można przeznaczyć na różnorodne inwestycje, takie jak wymiana starych kotłów, modernizacja systemów grzewczych, izolacja budynków, wymiana okien i drzwi, instalacja wentylacji mechanicznej z rekuperacją czy montaż systemów fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych.

Nasza firma oferuje pełne wsparcie i pomoc w składaniu wniosków. Naszą ofertę znajdziesz na: https://zielonae.pl/pompy-ciepla/. Zapraszamy