Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image Jacków ul. Anyżowa 33, 21-007 Mełgiew icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl
Image Alt

Magazyny energii

Magazynowanie wyprodukowanej energii

Magazyny energii to urządzenia służące do przechowywania wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną energii, która gromadzona jest w specjalnych akumulatorach. Umożliwia to wykorzystanie nadwyżek energii w momentach zwiększonego zapotrzebowania. Wybierając magazyn energii, zyskasz jeszcze większą niezależność energetyczną.

Dobór projektu pod indywidualne wymagania oraz potrzeby inwestorów.

Kompleksowa usługa montażu, indywidualne podejście do każdego Klienta oraz szybkość w działaniu.

Stały monitoring pracy instalacji a w przypadku problemów - pomoc w ich rozwiązaniu problemów

Magazyny energii

Jak to działa?

Zamiast oddawać nadwyżki energii do sieci, można je gromadzić w magazynie w prosty sposób: niewykorzystana energia wyprodukowana przez instalację fotowoltaiczną trafia do magazynu energii, skąd odbierana jest w sytuacji zwiększonego zapotrzebowania na energię, podczas awarii lub w nocy. Rozwiązanie pozwala cieszyć się komfortem, wygodą i oszczędnościami. Magazyny energii współpracują bezproblemowo z instalacjami fotowoltaicznymi, a ich zaletą jest bezpieczeństwo, niska awaryjność oraz nowoczesność. Magazyny gwarantują również stabilność energetyczną – pozwalają unikać wzrostów i spadków obciążenia w sieci.
Spadki napięcia energii w sieci są dość kłopotliwe, dlatego warto pomyśleć zawczasu o skutecznym rozwiązaniu. W sytuacji awarii sieci dystrybucyjnej ratunkiem okazuje się być właśnie magazyn energii. Szczególnie zauważalne jest to w przypadku gospodarstw rolnych lub przedsiębiorstw, które nie mogą pozwolić sobie na przerwy w dostawie prądu. Zgromadzona w magazynie energia zaspokaja zapotrzebowanie na prąd w kryzysowych sytuacjach. Urządzenie zapewnia zasilanie nie tylko, gdy sieć energetyczna ulega awarii, ale także podczas niestabilnej pracy instalacji fotowoltaicznej czy też w sytuacji, gdy w sieci pojawiają się zakłócenia. Magazyn energii Lublin to rozwiązanie dedykowane zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym, którzy chcą zadbać o swój komfort oraz finanse.
Wyprodukowana przez instalację fotowoltaiczną energia zgromadzona w magazynie energii może zostać wykorzystana w dowolnym momencie. Jest to stabilna i korzystna finansowo opcja, która umożliwia przechowywanie nadwyżek wyprodukowanego prądu na korzystnych warunkach. Bez wątpienia magazyn energii stał się opłacalną inwestycją, a dowodem tego jest wzrost popularności tego rozwiązania. Nasza firma oferuje wysokiej jakości magazyny energii Lublin, które stanowią doskonałe uzupełnienie instalacji fotowoltaicznych. Obiekty wyposażone w obydwa systemy stają się niezależne energetycznie. Na uwagę zasługuje dodatkowo fakt, iż magazyny energii potęgują oszczędności zyskane dzięki pracy instalacji fotowoltaicznych.