Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Co to jest farma fotowoltaiczna?

Popularność farm fotowoltaicznych w Polsce rośnie z roku na rok. Coraz więcej konsumentów i inwestorów poszukuje alternatywnych metod pozyskiwania energii. Farma fotowoltaiczna, a potocznie elektrownia słoneczna to obszar, na którym rozmieszczone są liczne moduły fotowoltaiczne. Ich zadaniem jest oczywiście przekształcanie energii słonecznej w elektryczną. Ze względu na sporą ilość wytwarzanej energii farmy fotowoltaiczne mogą posłużyć do zaspokajania potrzeb energetycznych ogromnej grupy społecznej.

Jak działa farma fotowoltaiczna?

Działanie farmy fotowoltaicznej jest niezwykle proste – panele fotowoltaiczne pochłaniają promienie słoneczne, a następnie przekształcają je w energię, którą można wykorzystać do zasilania obiektów i urządzeń elektrycznych. Istnieje także możliwość magazynowania energii w specjalnych akumulatorach. Dodatkowo wytworzona energia może zostać przesłania do sieci energetycznej, skąd mogą pobierać ją inni konsumenci. Farmy fotowoltaiczne składają się najczęściej z tysięcy modułów fotowoltaicznych – im więcej działających paneli, tym wyższa jest całkowita moc farmy. Na prawidłowe działanie każdej farmy fotowoltaicznej wpływa wiele czynników, w tym:

  • dostosowanie projektu do oczekiwań i potrzeb inwestora,
  • prawidłowy montaż modułów,
  • zastosowanie odpowiednich inwerterów,
  • wykonanie przyłącza do sieci,
  • zastosowanie właściwych zabezpieczeń.

Solidna konstrukcja i wysokiej jakości komponenty gwarantują niską awaryjność i bezobsługowe działanie farmy, czyli naziemnej instalacji fotowoltaicznej. Z kolei różnego rodzaju dofinansowania, a także atrakcyjne warunki kredytowania zachęcają do dokonania inwestycji.

Czy opłaca się zainwestować w farmę fotowoltaiczną?

W ciągu ostatnich lat w Polsce powstało wiele farm fotowoltaicznych, co może świadczyć o wysokiej opłacalności takiej inwestycji. Według ekspertów zwrotu z inwestycji można spodziewać się po około 10 latach. Inwestorami są zazwyczaj rolnicy posiadający słabe i nieurodzajne grunty – które mogą zostać wykorzystane właśnie jako teren pod farmę – lub firmy i przedsiębiorstwa poszukujące doskonałej lokaty własnego kapitału. Budowa farm fotowoltaicznych zapewnia stały dochód inwestorom oraz dzierżawcom gruntów, a także przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Odpowiednio zaprojektowana i wykonana farma gwarantuje wysoki zysk.

Gdzie może powstać farma fotowoltaiczna?

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest wykonanie farmy fotowoltaicznej na działce rolnej. Należy jednak pamiętać, iż obszar, na którym ma powstać fama, musi spełnić wiele wymogów – między innymi nie może znajdować się na terenie objętym ochroną przyrody lub w miejscu narażonym na powodzie. Jeśli rozważacie Państwo inwestycję w farmę fotowoltaiczną, zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą. Jeden z naszych doradców specjalizujący się w farmach fotowoltaicznych chętnie podpowie Wam najkorzystniejsze rozwiązanie i pomoże załatwić wszelkie formalności. Zapraszamy także na naszą stronę instalacje fotowoltaiczne Lublin, gdzie zapoznać możecie się z ofertą.