Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image Jacków ul. Anyżowa 33, 21-007 Mełgiew icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

W jakim celu tworzy się magazyny energii?

Magazyny energii nie są jeszcze tak popularne jak fotowoltaika, ale zainteresowanie nimi wciąż rośnie. Zmiana systemu rozliczeń oraz wsparcie finansowe mogą sprawić, że w wielu polskich domach obok instalacji fotowoltaicznych pojawią się niedługo także magazyny energii. Dlaczego i jakie właściwie będzie ich zadanie? Dowiecie się o tym Państwo, czytając poniższy artykuł.

Dlaczego magazyny energii są potrzebne?

Rosnąca liczba instalacji fotowoltaicznych w Polsce wywołała niemałe zamieszanie wśród zakładów energetycznych. Niemodernizowana od lat infrastruktura sieciowa nie jest bowiem przystosowana do obsługiwania tak dużej liczby instalacji. W efekcie na sieci pojawiają się przeciążenia i konieczne jest znalezienie skutecznego rozwiązania. A są nim właśnie magazyny energii – urządzenia, które mogą zminimalizować zapotrzebowanie na nowe linie energetyczne, a także odciążą sieci dystrybucyjne.

Niezwykle ważnym aspektem jest również minimalizacja strat energii. Magazyny umożliwiają bowiem gromadzenie nadwyżek wyprodukowanej energii, a tym samym dają szansę na wykorzystanie ich w późniejszym czasie

Finansowanie magazynów energii

Zasady finansowania magazynów energii nie są jeszcze dokładnie znane, ale według zapowiedzi czwarta edycja programu Mój Prąd obejmie nie tylko instalacje fotowoltaiczne, ale także przydomowe magazyny energii. Takie rozwiązanie będzie niezwykle korzystne dla konsumentów, a opłacalność fotowoltaiki bez wątpienia znacznie wzrośnie.

Magazyny energii to bez wątpienia idealne uzupełnienie instalacji fotowoltaicznych. Jeśli szukacie Państwo więcej informacji na ten temat, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą: 510 177 778. Fotowoltaika do domu to nasza specjalność, dlatego chętnie podejmiemy z Państwem współpracę. Zapraszamy.