Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image Jacków 137A, 21-007 Mełgiew icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Jak skrócić okres zwrotu kosztów instalacji fotowoltaicznej w firmie?

Inwestycja w fotowoltaikę to krok, na który decyduje się coraz większa liczba przedsiębiorców. Za tą decyzją stoi szereg korzyści wynikających z produkcji energii elektrycznej na własny użytek. Zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi dostrzegają potencjał w ekologicznym wytwarzaniu prądu – jest to rozwiązanie nie tylko opłacalne, ale także wpływające korzystnie na wizerunek. Wielu zainteresowanych założeniem instalacji fotowoltaicznej zastanawia się jednak nad finansowym aspektem, a dokładniej okresem zwrotu wydatków z takiej inwestycji. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo poniżej.

Dlaczego warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną w firmie?

Zużycie prądu przez firmy to jeden z głównych kosztów ich działalności, a ciągły wzrost cen energii z pewnością nie sprzyja przedsiębiorcom. Rosnące rachunki wywołują niepokój i jednocześnie zachęcają do poszukiwania oszczędności. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną to nie tylko skuteczne, ale i niezwykle korzystne rozwiązanie dla firm. Produkcja własnej energii pozwala bowiem gromadzić spore oszczędności. W efekcie przychody firmy są znacznie większe, niż miałoby to miejsce w przypadku bazowania na drogiej energii pochodzącej z sieci energetycznej. Inwestycja ta jest opłacalna również ze względu na krótki czas zwrotu kosztów. To, w jakim czasie nastąpi pełny zwrot, zależne jest od kilku czynników, które omówione zostały w następnym akapicie.

Jaki jest okres zwrotu kosztów instalacji fotowoltaicznej?

Okres zwrotu kosztów inwestycji w instalację fotowoltaiczną to zazwyczaj od 5 do 7 lat. Finalny czas zależny jest oczywiście od wielkości poniesionych kosztów, mocy instalacji, a także zastosowania odpowiednich rozwiązań. Gwarancją opłacalności instalacji fotowoltaicznej, a zarazem krótkiego okresu zwrotu jest dostosowanie parametrów do wymagań danej firmy. W celu osiągnięcia maksymalnie krótkiego czasu zwrotu należy między innymi:

  • Dopasować odpowiednią moc instalacji, która pokryje zapotrzebowanie energetyczne danego przedsiębiorstwa. Moc nie powinna być jednak zbyt wysoka, gdyż w takiej sytuacji czas spłaty inwestycji ulegnie znacznemu wydłużeniu.
  • Wykonać projekt instalacji uwzględniający warunki techniczne budynku.
  • Zadbać o szybki i właściwy montaż instalacji.

Zarówno sprawny montaż instalacji, jak i wykonanie odpowiedniego planu są gwarancją efektywnego działania fotowoltaiki, a także szybkiego zwrotu kosztów. Naszym celem jest zaspokajanie potrzeb i oczekiwań wszystkich klientów, dlatego oferowana przez nas fotowoltaika dla firm Lublin wyróżnia się wysoką jakością i doskonałymi parametrami. Rozpocznij z nami oszczędzanie już dziś i zadbaj o przyszłość swojej firmy!