Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Kiedy jest najlepszy czas na montaż instalacji fotowoltaicznej?

Na powyższe pytanie można by odpowiedzieć w skrócie: zawsze, gdyż tak naprawdę nie ma złego czasu na rozpoczęcie oszczędzania! Z doświadczenia wiemy jednak, że istnieją szczególnie korzystne momenty i właśnie tą wiedzą pragniemy się z Państwem podzielić. Naszym głównym celem jest bowiem zapewnienie klientom najlepszych warunków współpracy i licznych korzyści. Czy wiedzieliście Państwo, że okres wiosenno-letni to idealny moment na montaż instalacji fotowoltaicznej? Zastanawiacie się, czy to prawda? A może interesuje Was, dlaczego tak jest?  Poniżej znajdziecie zbiór ciekawych informacji, zestawień i statystyk, które specjalnie dla Państwa wzięliśmy pod lupę, by udzielić Wam rzetelnych odpowiedzi i zaspokoić Waszą ciekawość!

Dlaczego okres wiosenno-letni to najlepszy czas na montaż instalacji fotowoltaicznej?

Położenie geograficzne Polski wpływa na to, iż okres wiosenno-letni każdego roku obfituje w słoneczne i pogodne dni. Podstawą działania instalacji fotowoltaicznych jest z kolei energia słoneczna, dlatego jak nietrudno się domyślić jest to dla nich najproduktywniejszy okres. W miesiącach od kwietnia do września produkcja energii elektrycznej jest najwyższa, a co za tym idzie, oszczędności są największe. Wyprodukowane w tym czasie nadwyżki energii są przekazywane do sieci i magazynowane. W okresie jesienno-zimowym mogą one zostać odebrane, co pozwala właścicielom fotowoltaiki w pełni zaspokoić zapotrzebowanie na energię przez okrągły rok.

Poniżej przedstawiamy Państwu wykresy, które ukazują pracę kilku z wykonanych przez nas instalacji fotowoltaicznych w konkretnych miesiącach i latach.

  • Instalacja fotowoltaiczna w kierunku wschód-zachód o mocy 7,41 kWp:

Wykres nr 1: Instalacja fotowoltaiczna o mocy 7,41 kWp w roku 2019.

Wykres nr 2: Instalacja fotowoltaiczna o mocy 7,41 kWp w roku 2020.

W przypadku tej instalacji uzysk w roku 2019 wyniósł 7400 kWh. Jest to bardzo dobry wynik, gdyż instalacje zamontowane w kierunku wschód-zachód z reguły przynoszą około 15% mniej uzysków niż instalacje, które skierowane są na południe.

  • Instalacja fotowoltaiczna w kierunku południowym o mocy 9,05 kWp:

Wykres nr 3: Instalacja fotowoltaiczna o mocy 7,41 kWp w roku 2019.

Wykres nr 4: Instalacja fotowoltaiczna o mocy 7,41 kWp w roku 2020.

Uzysk wyniósł 9120 kWh w roku 2019, z kolei w roku 2020 jest to na chwilę obecną 2600 kWh.

Analizując powyższe dane z poprzednich lat, można dojść do wniosku, że okres wiosenno-letni to czas, w którym instalacje fotowoltaiczne produkują największe ilości energii. Rok 2020 rozpoczął się także bardzo korzystnie, co prezentowane jest na poniższych wykresach:

  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,765 kWp:

Wykres nr 5: Instalacja fotowoltaiczna 9,765 kWp w roku 2020.

  • Instalacja fotowoltaiczna 5,12 kWp:

Wykres nr 6: Instalacja fotowoltaiczna 5,12 kWp w roku 2020.

Na podstawie powyższych wykresów i wyliczeń można z całą pewnością stwierdzić, że decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej w okresie wiosenno-letnim klient niezwłocznie rozpoczyna oszczędzanie!

Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się z nami pod numerem 510 177 778  lub odwiedzając nasze biuro klienta osobiście. Zapraszamy!