Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Fotowoltaika dla firm w roku 2020

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną to bardzo korzystne rozwiązanie dla firm, które pozwala ograniczyć koszty związane z wykorzystaniem energii elektrycznej. Rok 2020 rozpoczął się wprowadzeniem pewnych zmian w systemie OZE w Polsce, dlatego każdy przedsiębiorca zainteresowany zakupem instalacji fotowoltaicznej dla swojej firmy powinien zapoznać się z aktualnymi przepisami i wymaganiami. W celu ułatwienia Państwu zdobycia takiej wiedzy zebraliśmy najważniejsze informacje i umieściliśmy je w poniższym artykule. Zapraszamy Państwa do lektury! W artykule poruszamy następujące tematy:

 • Nowelizacja ustawy o OZE z 19 lipca 2019 roku i zmiany w przepisach.
 • Czy każdy przedsiębiorca może być prosumentem?
 • Opłacalność fotowoltaiki dla firm w 2020 roku.
 • Kiedy zainwestować w fotowoltaikę w 2020 roku?
 • Ile kosztuje fotowoltaika dla firm?
 • Zalety inwestowania w fotowoltaikę przez przedsiębiorstwa.

Jeśli zastanawiacie się Państwo, czy instalacja fotowoltaiczna dla Waszej firmy okaże się korzystnym rozwiązaniem, zajrzyjcie do poniższego artykułu, w którym dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem. Możecie także skontaktować się od razu z naszą firmą, gdzie odpowiemy na każde Państwa pytanie!

Nowelizacja ustawy o OZE z 19 lipca 2019 roku i zmiany w przepisach

W 2019 roku wprowadzone zostały nowe przepisy, które obowiązują od początku 2020 roku. Ich celem jest przede wszystkim zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w produkcji energii elektrycznej w Polsce. Ma to przeciwdziałać pogłębiającemu się zanieczyszczeniu środowiska, a także poprawić komfort życia Polaków. Jest to także odpowiedź na wzrastające ceny energii. Nowelizacja Ustawy o OZE z 19 lipca 2019 roku wprowadziła znaczące zmiany w systemie. Na jej mocy przedsiębiorcy mają możliwość ubiegania się o status prosumenta. Przed wejściem w życie nowelizacji Ustawy o OZE, przedsiębiorcy sprzedawali nadwyżki energii wyprodukowanej przez własne instalacje fotowoltaiczne po cenach hurtowych. Aktualne przepisy umożliwiają dodatkowo przedsiębiorcom przechowywanie nadmiaru wyprodukowanej przez instalacje energii w sieci. To do nich należy decyzja o sprzedaży lub magazynowania nadwyżek.

Czy każdy przedsiębiorca może być prosumentem?

Prosumentem, czyli jednoczesnym producentem i konsumentem energii elektrycznej może zostać każdy przedsiębiorca, który wytwarza energię elektryczną na własny użytek. Wytworzona energia nie może zaspokajać potrzeb związanych z prowadzoną działalnością. Dzięki wprowadzeniu nowelizacji Ustawy o OZE w 2019 roku  każdy przedsiębiorca, który posiada instalację fotowoltaiczną o mocy do 50 kW, może stać się prosumentem. Jest to wielka i niezwykle korzystna zmiana skierowana do firm reprezentujących dowolne branże.

Opłacalność fotowoltaiki dla firm w 2020 roku

Z pewnością wielu z Państwa zastanawia się, czy inwestycja w fotowoltaikę w roku 2020 może być w ogóle opłacalna. Poniżej zestawiliśmy, więc najważniejsze fakty i informacje, które mogą Was do tego przekonać. Oto one:

 • wszyscy przedsiębiorcy, którzy uzyskają status prosumenta, będą mogli rozliczać nadwyżki energii w bardzo korzystnym systemie opustów,
 • ceny energii elektrycznej stale rosną, a własna instalacja fotowoltaiczna to skuteczne i oszczędne rozwiązanie,
 • rozwój technologii w zakresie odnawialnych źródeł energii, a szczególnie fotowoltaiki jest bardzo dynamiczny, dlatego już dzisiaj mamy dostęp do niezawodnych i innowacyjnych rozwiązań,
 • na rynku pojawia się coraz więcej producentów paneli fotowoltaicznych, a także firm oferujących ich sprzedaż i montaż – konkurencyjność przekłada się na wyższą jakość i niższe ceny.

Inwestycja w fotowoltaikę przez firmy to doskonały krok ku przyszłości. Nie od dzisiaj wiadomo bowiem, że wytwarzanie własnej energii wiąże się z licznymi korzyściami finansowymi i ekologicznymi.

Kiedy zainwestować w fotowoltaikę w 2020 roku?

Kwestią, która z pewnością zainteresuje wielu inwestorów, jest najkorzystniejszy czas na dokonanie inwestycji w fotowoltaikę. Planując zakup i montaż fotowoltaiki w roku 2020, warto wziąć pod uwagę aktualne trendy w branży. Od kilku lat ceny modułów i osprzętu fotowoltaicznego spadają, gdyż w branży zwiększa się znacznie konkurencja – rośnie liczba producentów modułów fotowoltaicznych czy też materiałów i akcesoriów. Z drugiej jednak strony wzrasta liczba inwestorów, dlatego też czas oczekiwania na elementy instalacji staje się coraz dłuższy. Zjawisko to może odbić się, więc na cenach instalacji fotowoltaicznych, a także czasie oczekiwania na montaż. Jako doświadczona firma staramy się zapewnić swoim klientom najwyższy komfort, dlatego też gwarantujemy dostawę materiałów w szybkim czasie. Zamawiany towar przechowujemy we własnym magazynie, dzięki czemu możemy zagwarantować klientom stały dostęp do modułów fotowoltaicznych, a także całego osprzętu.

Jak brzmi odpowiedź na pytanie: kiedy najlepiej inwestować w fotowoltaikę? Jak najszybciej! Aktualne ceny instalacji fotowoltaicznych są bardzo przystępne, a dostępne dofinansowania umożliwiają obniżenie kosztu całej inwestycji.

Ile kosztuje fotowoltaika dla firm?

Koszt instalacji fotowoltaicznej dla danego przedsiębiorstwa zależny jest przede wszystkim od jego indywidualnych potrzeb. Po zapoznaniu się z najważniejszymi informacjami przechodzimy zawsze do wykonania wyceny. Wpływ na cenę fotowoltaiki mają:

 • wielkość przedsiębiorstwa i jego zapotrzebowanie na energię,
 • rodzaj dachu – skośny lub płaski,
 • rodzaj wybranych modułów fotowoltaicznych,
 • rodzaj inwertera,
 • parametry techniczne całego osprzętu.

Finalny koszt uwzględnia również cenę montażu i prac wykonywanych przez naszych pracowników. Zakup instalacji w naszej firmie to gwarancja niskiej i adekwatnej do wysokiej jakości sprzętu ceny, a także sprawnego montażu!

Zalety inwestowania w fotowoltaikę przez przedsiębiorstwa

Inwestycja w fotowoltaikę to bardzo korzystna opcja nie tylko w przypadku klientów indywidualnych, ale także średnich i małych firm. Wzrost cen energii to główny powód, który wpływa na podejmowanie takich kroków przez przedsiębiorstwa. Wybór fotowoltaiki pozwala cieszyć się także innymi korzyściami, a są to:

 • wzrost ceny nieruchomości – obiekt firmowy zyskuje dzięki fotowoltaice na wartości,
 • zmniejszenie rachunków za prąd,
 • budowanie ekologicznego i świadomego wizerunku firmy – przedsiębiorstwo, które wyposażone jest w instalację fotowoltaiczną, wykazuje dbałość o środowisko naturalne,
 • podniesienie prestiżu firmy – inwestowanie w fotowoltaikę jest jednoznaczne z otwartością na nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania.

Fotowoltaika stanowi także świetną inwestycję na przyszłość. Firmy, które decydują się na zakup instalacji fotowoltaicznej, mogą cieszyć się zwrotem kosztów już po kilku latach. A to oznacza, że później pozostaje tylko czysty zysk!

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą – Fotowoltaika dla firm Lublin, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Was. Wystarczy nawiązać z nami kontakt poprzez e-mail, telefon lub Facebook, by dowiedzieć się więcej! Zachęcamy również do bezpośrednich wizyt w naszym biurze!