Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną wiąże się zawsze z pewnymi wydatkami. Ich wielkość zależy od kilku czynników, które zostały dokładnie opisane poniżej. Pragniemy bowiem podzielić się z Państwem swoją wiedzą oraz doświadczeniem, a także przekazać Wam niezbędne informacje dotyczące kosztów instalacji fotowoltaicznych. Czytając poniższy artykuł, przekonacie się, co wpływa na ostateczny koszt fotowoltaiki i na jakie wydatki należy się przygotować.

W artykule odpowiadamy na najważniejsze pytania, które są często zadawane przez naszych przyszłych klientów:

  • Co wpływa na koszt fotowoltaiki?
  • Czy instalacja fotowoltaiczna jest droga?
  • Ile kosztuje montaż instalacji fotowoltaicznej?

Zebrane poniżej informacje określają jakie elementy składają się na całkowity koszt instalacji fotowoltaicznej. Pozwoli to Państwu zrozumieć, skąd biorą się konkretne stawki i ceny, a także, z czego wynika finalny koszt całej inwestycji w fotowoltaikę. Życzymy przyjemnej i owocnej lektury!

Co wpływa na koszt fotowoltaiki?

W skład każdej instalacji fotowoltaicznej wchodzą moduły fotowoltaiczne, inwerter, zabezpieczenia, system mocowania, a także przewody. Niezbędne jest również wykonanie każdorazowo projektu instalacji, a także zaangażowanie ekipy monterskiej, która zajmie się zamontowaniem wszystkich elementów we właściwych miejscach. Ostateczny koszt inwestycji jest zatem sumą wszystkich wyżej wymienionych składników. Wpływ na cenę instalacji fotowoltaicznej ma również jej wielkość. Dużą rolę odgrywa także rodzaj pokrycia dachowego. Im więcej materiałów musi zostać zużytych na etapie montażu instalacji, tym jej koszt jest nieco wyższy.

Czy instalacja fotowoltaiczna jest droga?

Bardzo często nasi klienci przekonani są, że zakup instalacji fotowoltaicznej wiąże się bezwzględnie z wysokimi kosztami. Nie jest to jednak do końca prawda, gdyż owszem – niektóre instalacje wymagają sporych nakładów finansowych, jednak znacznie częściej jest wręcz odwrotnie. Dostępne są bowiem atrakcyjne dofinansowania. Dla przykładu: koszt założenia instalacji fotowoltaicznej w domu jednorodzinnym oscyluje najczęściej pomiędzy 15 – 25 tysięcy złotych brutto. Jest to jednak kwota przybliżona, a rzeczywista wielkość zależna jest od indywidualnych warunków. Decydując się na założenie instalacji fotowoltaicznej, można skorzystać z jednej z kilku opcji dofinansowania. Pozwala to znacznie obniżyć poniesione na rzecz fotowoltaiki wydatki.

Ponadto warto zaznaczyć, że jednym z ważniejszych czynników wpływających na cenę instalacji fotowoltaicznej jest po prostu jakość. W skrócie: im wyższa jakość sprzętu i materiałów, tym wyższe koszty. Oznacza to, więc że czasami można obniżyć koszt instalacji, rezygnując z wysokiej jakości, jednak warto zastanowić się nad opłacalnością takiego rozwiązania. Najtańsze moduły fotowoltaiczne oraz inwertery nierzadko okazują się bowiem mało wydajne, a nawet wadliwe. A warto pamiętać, iż fotowoltaika to inwestycja przynajmniej na 25 lat! Najkorzystniej jest, więc wybierać sprawdzone produkty i rozwiązania, które cieszą się naszym zaufaniem i uznaniem naszych zadowolonych klientów.

Wysokiej jakości inwertery, panele fotowoltaiczne czy też inne elementy wchodzące w skład instalacji gwarantują:

  • wysoką wydajność,
  • niezawodne działanie,
  • niską awaryjność,
  • bezobsługowe działanie fotowoltaiki.

Jakość praktycznie zawsze jest odzwierciedleniem sprawności produktów, dlatego jako profesjonaliści oferujemy swoim klientom jedynie najlepsze i wyróżniające się wysoką jakością moduły fotowoltaiczne, inwertery, a także pozostałe elementy. Nie oznacza to jednak, że w naszej ofercie znajdują się jedynie produkty z górnej półki cenowej. Chcąc zaspokoić potrzeby wszystkich klientów, oferujemy zróżnicowane cenowo rozwiązania. Każdy model paneli czy inwertera z naszej oferty łączy jednak wspólna cecha: wysoka jakość. Dodatkowo czasami idzie ona w parze z niską ceną!

Jako doświadczona firma stawiamy zawsze na wysokiej jakości rozwiązania, gdyż zdajemy sobie sprawę, że to właśnie jakość ma największy wpływ na sprawność i niezawodność wykonywanych przez nas instalacji fotowoltaicznych. To, czy dana instalacja fotowoltaiczna będzie droższa, czy tańsza zależne jest od wybranych produktów, zastosowanych rozwiązań i ogólnej jakości.

Ile kosztuje montaż instalacji fotowoltaicznej?

Jednym z elementów składających się na koszt każdej instalacji fotowoltaicznej jest jej montaż. Zakup niezbędnych do montażu akcesoriów takich jak chociażby przewody zabezpieczenia, a także systemów mocujących oraz wykonanie właściwego montażu stanowi najczęściej około 10-15% sumy całej inwestycji. Nasza firma oferuje kompleksową obsługę i profesjonalny oraz sprawny montaż fotowoltaiki. Koszt montażu uzależniony jest przede wszystkim od wielkości instalacji, a także jej rodzaju i właściwości. Zielona Energia oferuje przystępne ceny i wysoką jakość jednocześnie! Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej z nami, zyskacie Państwo kompleksową obsługę, atrakcyjne stawki cenowe oraz pomoc na każdym etapie współpracy!

Na koniec warto dodać, iż wstępem do współpracy z potencjalnym klientem jest zawsze wykonywany przez naszych pracowników audyt. Na tym etapie zapoznajemy się z warunkami lokalnymi, parametrami technicznymi, zużyciem prądu, a także oczekiwaniami klienta. Kolejnym krokiem jest sporządzenie przykładowej oferty. I to wszystko zupełnie za darmo! Każdy zainteresowany zakupem instalacji fotowoltaicznej w naszej firmie może zamówić audyt bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów – bez względu czy ma być to fotowoltaika dla firmy, czy gospodarstwa domowego. Zapraszamy!