Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Czy można zabezpieczyć się przed wzrostem cen prądu w 2020 roku?

Rok 2020 zapoczątkowała decyzja URE dotycząca podwyżek cen prądu. Cztery największe spółki, czyli PGE, Tauron, Enea, a także Energa wprowadzą niebawem nowe, wyższe taryfy. Czy konsumenci prądu mogą w jakiś sposób zabezpieczyć się przed dotkliwym wzrostem cen za energię elektryczną? Otóż tak – skutecznym rozwiązaniem są odnawialne źródła energii w tym przede wszystkim fotowoltaika. Poniżej przygotowaliśmy zbiór rzetelnych informacji, które pomogą Ci zabezpieczyć się przed nieuniknionymi podwyżkami prądu w 2020 roku.

Z tego artykułu dowiesz się między innymi:

  • Jak można zabezpieczyć się przed wzrostem cen prądu w 2020 roku?
  • Czy instalacja fotowoltaiki obniży wydatki na prąd w roku 2020?

Jak zabezpieczyć się przed wzrostem cen prądu w 2020 roku?

Niezależność energetyczna, którą można uzyskać, inwestując w odnawialne źródła energii to skuteczne rozwiązanie mające na celu zabezpieczenie gospodarstwa domowego lub firmy przed wzrastającymi cenami prądu. Jeśli jednak nie jesteś jeszcze przekonany do fotowoltaiki, zacznij od prostych kroków. Przede wszystkim zmień swoje codzienne nawyki na energooszczędne:

  • korzystaj jedynie z energooszczędnych żarówek, które pobierają znacznie mniej mocy,
  • wybieraj sprzęt AGD i RTV o lepszej klasie energetycznej lub modele posiadające energooszczędny tryb eko,
  • oszczędzaj energię – gaś światło w pomieszczeniach, wyjmuj wtyczki z gniazdek, gdy nie używasz danego urządzenia.

Powyższe zalecenia są niezwykle istotne, gdyż pozwalają w dużym stopniu ograniczyć zużycie energii elektrycznej. W efekcie rachunki za prąd będą nieco niższe jednak nie dla wszystkich takie rozwiązanie może okazać się zadowalające. Jeśli, więc chcesz skutecznie zabezpieczyć się przed wzrostem cen prądu w roku 2020, postaw na pełną niezależność energetyczną, którą gwarantują odnawialne źródła energii. Nie oznacza to oczywiście, że masz rezygnować z powyższych zaleceń, gdyż zmiana codziennych zachowań i wybór energooszczędnych rozwiązań są jak najbardziej wskazane. Jednak to właśnie instalacja mikroinstalacji fotowoltaicznej zapewni Ci uniezależnienie się w bardzo dużym stopniu od podwyżek cen prądu.

Czy instalacja fotowoltaiki obniży wydatki na prąd w roku 2020?

Zmiana źródła energii elektrycznej i wybór fotowoltaiki to rozsądna i poparta wieloma argumentami decyzja, na którą decyduje się coraz więcej klientów indywidualnych i biznesowych. W Polsce powstają ciekawe projekty, które wspierają fotowoltaikę, a tym samym rozpowszechniają OZE. Dzięki takim programom jak chociażby „Mój Prąd”, fotowoltaika staje się bardziej dostępna i opłacalna. Poniżej przedstawiamy kilka projektów, które będą obowiązywać w 2020 roku:

  • Mój prąd – w ramach programu właściciele budynków mieszkalnych mogą otrzymać dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną w kwocie 5000 zł,
  • Pakiet Prosumencki – dzięki nowelizacji ustawy OZE przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z systemu opustów (w przypadku pojawienia się nadwyżek prądu mogą oddać je do sieci, a w sytuacji niedoboru mogą odebrać prąd),
  • ulga termomodernizacyjna – od kosztów poniesionych na instalację fotowoltaiczną można odliczyć podatek dochodowy.

Dzięki powyższym opcjom inwestycja w fotowoltaikę staje się jeszcze bardziej opłacalna. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, gdyż gwarantuje ono uzyskanie niezależności energetycznej. A to w praktyce oznacza obniżenie własnych wydatków na prąd, mimo podwyżek cen!

Szukasz informacji na temat fotowoltaiki? Rozważasz zakup instalacji fotowoltaicznej, ale nie jesteś przekonany, czy rzeczywiście pozwoli Ci to obniżyć wydatki na prąd? Skontaktuj się z naszą firmą, a dowiesz się wszystkiego! Zapraszamy.