Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image Jacków ul. Anyżowa 33, 21-007 Mełgiew icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Czym jest fotowoltaika i dlaczego warto w nią zainwestować?

Fotowoltaika staje się coraz popularniejsza w naszym kraju, a jej posiadaczami są zarówno osoby indywidualne, jak i klienci biznesowi. Moduły fotowoltaiczne pojawiają się zatem nie tylko na domach jednorodzinnych, ale także firmach, gospodarstwach rolnych oraz obiektach użyteczności publicznej. Stwierdzenie, że fotowoltaika jest przyszłością energetyki, nabiera dzisiaj realnego wymiaru. Rozważasz zainwestowanie pieniędzy w instalację fotowoltaiczną? A może po prostu interesujesz się tematem Odnawialnych Źródeł Energii? Pozwól, więc wyjaśnić sobie czym jest fotowoltaika i w jaki sposób umożliwia ona efektywne oszczędzanie i czynną ochronę środowiska!

Co to jest fotowoltaika?

W skład każdej instalacji fotowoltaicznej wchodzi kilka podstawowych elementów takich jak moduły fotowoltaiczne, inwerter czy też przewody i części montażowe. Zadaniem fotowoltaiki jest przetwarzanie energii słonecznej w energię elektryczną. To właśnie dzięki takiemu działaniu możemy uzyskać prąd, który wykorzystany zostanie do zasilania gospodarstwa lub obiektu. Dostosowana do potrzeb danego miejsca instalacja może zaspokoić zapotrzebowanie na prąd nawet w stu procentach.

Fotowoltaika, a ekologia

Bardzo ważnym aspektem związanym z fotowoltaiką jest ekologia. Otóż instalacje fotowoltaiczne bezpośrednio przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Bazują one bowiem na energii słonecznej, która stanowi w pełni odnawialne źródło energii. Wytwarzając prąd poprzez instalacje fotowoltaiczne, możemy, więc znacznie ograniczyć zużycie prądu elektrycznego, a tym samym zmniejszamy zużycie nieodnawialnych źródeł energii. Z jednej strony można, by uznać, iż fotowoltaika to jedynie przemijająca moda, gdyż aktualnie na całym świecie prym wiodą trendy „eko”. Nie jest to jednak prawda, gdyż rozwiązanie to niesie ze sobą tak szerokie korzyści, że ciężko tu mówić o przemijaniu.

Jakie są plusy fotowoltaiki?

  • zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, który przyczynia się do wzrostu efektu cieplarnianego, a także ogólnego zanieczyszczenia atmosfery i środowiska,
  • brak emisji hałasu,
  • brak wydzielania szkodliwych związków i substancji, które mogą wywoływać niekorzystne skutki u ludzi, zwierząt i w całym otoczeniu,
  • bazowanie w stu procentach na odnawialnych źródłach energii, czyli energii słonecznej,
  • współpraca ze środowiskiem naturalnym.

Fotowoltaika daje możliwość zmniejszenia konwencjonalnych źródeł energii, a co za tym idzie zminimalizowanie zanieczyszczeń środowiska. Indywidualne podejście i wybory każdego z nas mają wpływ na los naszej wspólnej planety. Fotowoltaika to świadome rozwiązanie, które otworzyło nowe możliwości w zakresie ekologii i ochrony środowiska. Jednocześnie jest to także przyszłość nasza i następnych pokoleń.

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę?

Fotowoltaika nazywana jest przyszłością energetyki, ale dlaczego? Wiemy już, że fotowoltaika jest zgodna z ochroną środowiska i idealnie wpasowuje się w aktualne trendy i potrzeby. Skąd jednak mamy mieć pewność, że jest ona przyszłością energetyki? Przede wszystkim wskazuje na to rosnąca popularność instalacji fotowoltaicznych, która zauważalna jest na całym świecie w tym w Polsce. Niezależność energetyczna, która jest gwarantowana przez fotowoltaikę to nie jedyna korzyść, która przyciąga konsumentów. W czasach, gdy ceny prądy elektrycznego wciąż wzrastają – według oficjalnych informacji taka tendencja ma utrzymywać się nadal w roku 2020 – poszukujemy alternatywnych rozwiązań. A najskuteczniejszą opcją jest właśnie fotowoltaika. Co więcej, według opinii ekspertów OZE w najbliższych latach to właśnie fotowoltaika stanie się przodującym rozwiązaniem technologicznym, a cała branża energetyczna ulegnie znacznym zmianom.

Aktualnie coraz więcej inwestorów prywatnych buduje farmy fotowoltaiczne. Widoczne jest także coraz większe zaangażowanie w fotowoltaikę rządu, organizacji lokalnych i samorządowych. Już dziś dostępne są liczne ułatwienia, które mają za zadanie zachęcić inwestorów i konsumentów do inwestowania w fotowoltaikę. Zatem bezsprzecznie OZE, a szczególnie fotowoltaika stanowią świetlaną przyszłość!