Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image Jacków 137A, 21-007 Mełgiew icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Jak wyglądają prognozy dla fotowoltaiki na rok 2024?

Spadające ceny modułów fotowoltaicznych i trudna sytuacja rynkowa – tak można podsumować pierwszą połowę roku 2023 w branży fotowoltaicznej. Pod koniec roku 2023 powoli zauważalny jest jednak trend wzrostowy. Dlatego też na początku roku 2024 spodziewać się można powrotu do „normalnego” poziomu cen na rynku europejskim.

Fotowoltaika w roku 2024 w Polsce

Od kilku lat stale rośnie popyt na energię elektryczną, a jednocześnie społeczeństwo odchodzi od tradycyjnych źródeł energii. Zarówno mikroinstalacje, jak i wielkoskalowe farmy fotowoltaiczne cieszą się dużą popularnością. Opłacalność takich inwestycji powinna się jeszcze bardziej polepszyć w 2024 roku. Dodatkowo znaczący wpływ na rynek OZE będzie miało wprowadzenie taryf dynamicznych. Farmy fotowoltaiczne odegrają ogromną rolę w polepszaniu samowystarczalności energetycznej oraz bezpieczeństwa energetycznego. Jednocześnie odciążą one koszty energii w przypadku przedsiębiorstw.

W roku 2024 będzie można zaobserwować spadek kosztów instalacji fotowoltaicznych, jednak cena końcowa inwestycji pozostanie na podobnym poziomie jak w roku 2023. Przewiduje się, iż w kolejnych latach Polsce przybędzie obszarów samowystarczalnych energetycznie.

Inwestycje w instalacje fotowoltaiczne przyniosą nie tylko korzyści finansowe, ale także środowiskowe przyczyniając się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do otoczenia.

Inwestycja w fotowoltaikę jako długoterminowa strategia zarządzania kosztami energii

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną to krok zabezpieczający przed ewentualnymi wzrostami cen energii elektrycznej. A te związane mogą być z inflacją, polityką energetyczną czy też zmianami wprowadzanymi na rynku surowców. Produkcja energii prosto ze słońca pozwala ograniczyć koszty i obniżyć rachunki za prąd. Dotyczy to zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw. Taka inwestycja umożliwia długoterminowe zarządzanie kosztami związanymi z wykorzystywaniem energii elektrycznej.

Szukasz profesjonalnej firmy oferującej fotowoltaikę? Już ją znalazłeś! Przejrzyj naszą pełną ofertę: https://zielonae.pl/instalacje-fotowoltaiczne/ i zainwestuj w fotowoltaikę, by cieszyć się licznymi korzyściami i przyczyniać się do ochrony środowiska.