Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image Jacków 137A, 21-007 Mełgiew icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas montażu fotowoltaiki?

Niestety, ale nie każdy montaż fotowoltaiki przebiega prawidłowo. Wpływ na takie sytuacje ma wiele czynników. Głównie są to:

  1. Brak audytu technicznego, który powinien zostać przeprowadzony przed zawarciem umowy.
  2. Brak wcześniejszej oceny konstrukcji dachu.
  3. Konieczność wprowadzenia poprawek do konstrukcji dachu.
  4. Nieprawidłowa lokalizacja falowników.
  5. Nieprawidłowo zainstalowane falowniki.
  6. Wprowadzenie w jednym korycie kablowym prądu stałego oraz zmiennego.
  7. Montaż paneli w niewłaściwym miejscu – przykładem może być lokalizacja bez dostępu do światła słonecznego.

Czasami w wyniku niewłaściwego obchodzenia się z modułami fotowoltaicznymi może dojść do wystąpienia na nich mikropęknięć. Można je wykryć przy użyciu kamery termowizyjnej. Taka usterka może zdyskwalifikować instalację z obowiązującej gwarancji. Jak uniknąć takiej sytuacji? Zlecając montaż fotowoltaiki profesjonalnym ekipom monterskim. Nasza firma zatrudnia fachowców z bogatym doświadczeniem i wiedzą. To właśnie dlatego wykonywane przez nas instalacje charakteryzują się wysoką jakością, sprawnością oraz efektywnym działaniem.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat montażu instalacji fotowoltaicznych, jak i samej fotowoltaiki? Wejdź na instalacje fotowoltaiczne Lublin i sprawdź, co możemy Ci zaoferować. Odwiedź nas w naszej siedzibie lub skontaktuj się z nami telefonicznie: + (48) 510 177 778.