Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image Jacków 137A, 21-007 Mełgiew icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Jak zwiększyć autokonsumpcję energii w firmie wyposażonej w fotowoltaikę?

Jednym z ważniejszych czynników podczas dobierania instalacji fotowoltaicznej do firmy jest dostosowanie jej mocy do zapotrzebowania na energię. Najbardziej pożądanym efektem jest bieżące zużycie produkowanej przez instalację energii na poziomie około 70% oraz wprowadzanie do sieci maksymalnie 30%. Chodzi o to, by produkowana przez fotowoltaikę energia była zużywana na potrzeby własne danej firmy. Osiągnięcie takich wyników gwarantuje największe oszczędności.

Fotowoltaika i magazyn energii w firmie, a zużycie energii

Całkowite zużycie energii w firmie zależy przede wszystkim od branży i zasad funkcjonowania przedsiębiorstwa. Dla porównania: zużycie energii w biurze jest zupełnie inne niż w zakładzie produkcyjnym wykorzystującym energochłonne urządzenia. Jednak w obu przypadkach możliwe jest zwiększenie autokonsumpcji wyprodukowanej przez fotowoltaikę energii. Warto wspomnieć co w tym przypadku oznacza w ogóle autokonsumpcja. Otóż autokonsumpcja energii elektrycznej określa, jaka część wyprodukowanej przez fotowoltaikę energii jest zużywana na bieżąco. Zwiększenie autokonsumpcji ogranicza ilość przesyłanych do sieci nadwyżek energii. Gwarantuje to niezależność energetyczną i skrócenie czasu zwrotu inwestycji. Wydawać się może, że najprostszym sposobem na zwiększenie autokonsumpcji będzie realizowanie najbardziej energochłonnych procesów w godzinach, gdy instalacja fotowoltaiczna wytwarza najwięcej prądu. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Mało, która firma może sobie bowiem pozwolić na takie działanie. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w magazyn energii. Nasza firma oferuje magazyny energii w Lublinie oraz okolicy. Połączenie magazynu z fotowoltaiką pozwala zwiększyć autokonsumpcję energii poprzez magazynowanie wyprodukowanej energii i wykorzystywanie jej w dowolnym czasie.

Jakie są zalety magazynów energii?

Do zalet magazynów energii zaliczyć można nie tylko zwiększenie autokonsumpcji energii, ale także możliwość zakupu energii w sieci w niskiej cenie i wykorzystanie jej w dowolnym momencie. Zauważalną korzyścią w przypadku firm jest bez wątpienia możliwość kontrolowania ewentualnego przekroczenia mocy zamówionej energii. Zastosowanie połączenia magazynu energii z fotowoltaiką w przedsiębiorstwie pozwala sporo zaoszczędzić, co jest niezwykle istotne w przypadku zarówno małych, jak i dużych firm. Ze względu na rosnące ceny prądu coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wdrożenie takiego rozwiązania we własnej firmie.

Nasza firma oferuje wysokiej jakości instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii, a także wiele innych rozwiązań OZE. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zerknij na naszą ofertę magazyny energii Lublin. Zachęcamy do kontaktu: + (48) 510 177 778 lub e-mail: biuro@zielonae.pl.