Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image Jacków 137A, 21-007 Mełgiew icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Czy magazyny energii dla domu i firmy różnią się od siebie?

Magazyny energii zyskują coraz większą popularność w Polsce. Aktualnie dość ciężko jest wyobrazić sobie transformację energetyczną bez magazynowania energii. Na montaż magazynu energii decyduje się, więc nie tylko wielu inwestorów indywidualnych, ale także przedsiębiorców. I tutaj nasuwa się pytanie: czy istnieją różnice pomiędzy instalacją magazynu w domu i firmie? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Magazyn energii w domu i firmie – różnice i podobieństwa

Magazyn energii stosowany w gospodarstwach domowych powinien być zawsze zaprojektowany pod kątem instalacji fotowoltaicznej. To samo dotyczy magazynów montowanych w firmach. Pomiędzy oboma rozwiązaniami istnieje tak naprawdę jedna różnica: wielkość. Chodzi tutaj o wielkość magazynu energii i jest wynikiem wielkości instalacji fotowoltaicznej czy też zapotrzebowania energii. Większy magazyn energii to także więcej miejsca do przechowywania tejże energii. Właściwości magazynu muszą jednak zawsze zostać dostosowane do parametrów instalacji fotowoltaicznej. Zarówno magazyny montowane w firmach, jak i domowe opierają się o identyczną technologię i działają na tych samych zasadach.

Dlaczego magazyny energii są opłacalne?

Możliwość bezpiecznego przechowywania energii i wykorzystania jej w momencie zwiększonego zapotrzebowania jest niezwykle istotna nie tylko w przypadku firm, ale i gospodarstw domowych. Pozwala to efektywnie korzystać z energii odnawialnej, a dodatkowo gwarantuje niezależność energetyczną. Wyposażenie domu lub firmy w fotowoltaikę i magazyn energii generuje także spore oszczędności. Nasza firma oferuje magazyny energii w województwie lubelskim i okolicach. Gwarantujemy wysoką jakość urządzeń, sprawny montaż i przyjemną współpracę.

Więcej informacji na temat magazynów energii znajdziesz na: https://zielonae.pl/magazyny-energii/. Zachęcamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych: zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych.