Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image Jacków 137A, 21-007 Mełgiew icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Jak połączyć magazyn energii z fotowoltaiką?

Połączenie magazynu energii z instalacją fotowoltaiczną przynosi wiele korzyści – na czele z finansowymi. Przekonało się już o tym wielu Polaków, którzy zdecydowali się na takową inwestycję. Zasada działania magazynu energii jest bardzo prosta – przesyła on nadwyżki wyprodukowanej przez fotowoltaikę energii do akumulatorów. Dzięki temu możliwe jest przechowywanie energii, a następnie jej ponowne wykorzystanie. Dobierając magazyn energii do konkretnej instalacji fotowoltaicznej, należy mieć jednak na uwadze pewne aspekty – pozwoli to uzyskać wiele korzyści i zagwarantuje opłacalność całej inwestycji.

Jak dobrać magazyn energii do instalacji fotowoltaicznej?

Praktycznie każdy magazyn energii może zostać połączony z dowolną instalacją fotowoltaiczną. Jednak należy pamiętać, iż w niektórych przypadkach niezbędne może okazać się zastosowanie dodatkowych rozwiązań. Jednoczesny montaż instalacji fotowoltaicznej i magazynu energii pozwala na zastosowanie jednego falownika. W sytuacji, gdy inwestor chce uzupełnić istniejącą już instalację o magazyn energii, konieczne jest zastosowanie dodatkowego falownika, a także dopasowanie odpowiedniego akumulatora. Pod uwagę należy wziąć zarówno moc, jak i pojemność akumulatora. W ten sposób uzyskamy sprawną instalację, która zapewni bezpieczne gromadzenie wyprodukowanej energii.

Dlaczego warto połączyć fotowoltaikę z magazynem energii?

Rozważasz zakup magazynu energii i dostosowanie go do istniejącej już instalacji fotowoltaicznej? A może chcesz dokonać jednoczesnego zakupu obu systemów? Jeśli szukasz profesjonalnej firmy, która oferuje magazyny energii w Lublinie wraz z fotowoltaiką – skontaktuj się z nami. Gwarantujemy wysoką jakość i kompleksową obsługę. Dlaczego ta inwestycja jest niezwykle korzystna? Przede wszystkim połączenie obydwu systemów pozwala znacznie zwiększyć możliwości auto konsumpcji energii. Dodatkowo takie rozwiązanie gwarantuje:

  • uzyskanie niezależności względem zmiennych taryf prądu,
  • generowanie oszczędności,
  • pracę w zgodzie ze środowiskiem,
  • wygodę i komfort użytkowania.

Użytkownicy fotowoltaiki połączonej z magazynem energii mogą korzystać z dowolnej ilości urządzeń elektrycznych bez obawy o finanse. Nadwyżki wyprodukowanej energii są bowiem przechowywane w akumulatorach i wykorzystywane są w sytuacjach zwiększonego zapotrzebowania.

Uzupełnienie instalacji fotowoltaicznej o magazyn energii to krok ku oszczędnościom i nieograniczonym korzyściom. Jeśli szukasz więcej informacji na ten temat, zajrzyj na naszą stronę internetową: magazyny energii Lublin lub skontaktuj się z nami: + (48) 510 177 778.