
Program Moje Ciepło – jak uzyskać dotację?
Program Moje Ciepło do rządowy program dofinansowań zakupu i montażu pomp ciepła w domach jednorodzinnych. Czytając ten artykuł, możesz się dowiedzieć:
- Jakie są założenia programu?
- Kto może ubiegać się o dofinansowanie?
- Gdzie i jak złożyć wniosek?
- Ile dopłaty można otrzymać?
- Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać dofinansowanie?
Założenia programu Moje Ciepło
Głównym celem programu jest zachęta do inwestowania w odnawialne źródła energii, a dokładnie wsparcie energetyki indywidualnej z zastosowaniem pomp ciepła w domach jednorodzinnych. Pompy ciepła w Lublinie i całym kraju stanowią bardzo ważny sektor branży OZE w Polsce. Ich popularność stale rośnie, a jest to efekt ich opłacalności i efektywności.
Kto może ubiegać się o dofinansowanie w programie Moje Ciepło?
Program Moje Ciepło skierowany jest do osób fizycznych – właścicieli oraz współwłaścicieli nowych domów jednorodzinnych. Program stanowi w pewnym stopniu uzupełnienie programu Czyste Powietrze. Należy pamiętać, że wnioskodawcą musi być osoba wskazana w pozwoleniu na budowę lub zgłoszeniu budowy obiektu.

Jak i gdzie należy złożyć wniosek?
Wnioski do programu Moje Ciepło przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wystarczy, więc odwiedzić stronę i wypełnić wniosek w generatorze wniosków.
Ile można otrzymać dofinansowania?
Dotacja może pokryć do 30% kosztów kwalifikowanych inwestycji (w przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny do 45%). Wysokość dotacji może wynieść od 7 do 21 tysięcy złotych. Budżet całego programu to 600 milionów złotych.
Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać dofinansowanie?
Ubiegając się o dofinansowanie w programie Moje Ciepło, należy:
- dokonać zakupu pompy ciepła (w okresie od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2026 roku),
- dokonać montażu pompy ciepła w domu, który charakteryzuje się podwyższonym standardem energetycznym.
Dodatkowe warunki:
- w budynku jednorodzinnym nie może znajdować się źródło ciepła na paliwo stałe,
- dofinansowaniu podlegają: zakup i montaż gruntowych i powietrznych pomp ciepła.
Nabór wniosków do programu rozpoczął się 29 kwietnia 2022 roku i potrwa do 31 grudnia 2026 roku lub do wyczerpania budżetu.
Rozważasz zakup pompy ciepła i skorzystanie z dofinansowania w programie Moje Ciepło? Zerknij na naszą ofertę: Pompy ciepła Lublin, a następnie
skontaktuj się z nami w celu umówienia bezpłatnej konsultacji z doradcą technicznym, który przedstawi Ci najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojego domu. Zapraszamy.