Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Program Moje Ciepło – jak uzyskać dotację?

Program Moje Ciepło do rządowy program dofinansowań zakupu i montażu pomp ciepła w domach jednorodzinnych. Czytając ten artykuł, możesz się dowiedzieć:

  1. Jakie są założenia programu?
  2. Kto może ubiegać się o dofinansowanie?
  3. Gdzie i jak złożyć wniosek?
  4. Ile dopłaty można otrzymać?
  5. Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać dofinansowanie?

Założenia programu Moje Ciepło

Głównym celem programu jest zachęta do inwestowania w odnawialne źródła energii, a dokładnie wsparcie energetyki indywidualnej z zastosowaniem pomp ciepła w domach jednorodzinnych. Pompy ciepła w Lublinie i całym kraju stanowią bardzo ważny sektor branży OZE w Polsce. Ich popularność stale rośnie, a jest to efekt ich opłacalności i efektywności.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie w programie Moje Ciepło?

Program Moje Ciepło skierowany jest do osób fizycznych – właścicieli oraz współwłaścicieli nowych domów jednorodzinnych. Program stanowi w pewnym stopniu uzupełnienie programu Czyste Powietrze. Należy pamiętać, że wnioskodawcą musi być osoba wskazana w pozwoleniu na budowę lub zgłoszeniu budowy obiektu.

Jak i gdzie należy złożyć wniosek?

Wnioski do programu Moje Ciepło przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wystarczy, więc odwiedzić stronę i wypełnić wniosek w generatorze wniosków.

Ile można otrzymać dofinansowania?

Dotacja może pokryć do 30% kosztów kwalifikowanych inwestycji (w przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny do 45%). Wysokość dotacji może wynieść od 7 do 21 tysięcy złotych. Budżet całego programu to 600 milionów złotych.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać dofinansowanie?

Ubiegając się o dofinansowanie w programie Moje Ciepło, należy:

  • dokonać zakupu pompy ciepła (w okresie od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2026 roku),
  • dokonać montażu pompy ciepła w domu, który charakteryzuje się podwyższonym standardem energetycznym.

Dodatkowe warunki:

  • w budynku jednorodzinnym nie może znajdować się źródło ciepła na paliwo stałe,
  • dofinansowaniu podlegają: zakup i montaż gruntowych i powietrznych pomp ciepła.

Nabór wniosków do programu rozpoczął się 29 kwietnia 2022 roku i potrwa do 31 grudnia 2026 roku lub do wyczerpania budżetu.

Rozważasz zakup pompy ciepła i skorzystanie z dofinansowania w programie Moje Ciepło? Zerknij na naszą ofertę: Pompy ciepła Lublin, a następnie

skontaktuj się z nami w celu umówienia bezpłatnej konsultacji z doradcą technicznym, który przedstawi Ci najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojego domu. Zapraszamy.