Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image Jacków 137A, 21-007 Mełgiew icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Ogromny wzrost sprzedaży pomp ciepła w Polsce

Rynek pomp ciepła rozwija się w Polsce niezwykle dynamicznie, a dane z 2022 roku są tego niezbitym dowodem. W pierwszych trzech kwartałach cały rynek wzrósł o 121% w porównaniu do tego samego okresu w 2021 roku.  Sprzedaż pomp typu powietrze-woda wzrosła natomiast aż o 140%. O wzroście popularności pomp ciepła w Polsce świadczą także inne dane: w styczniu 2022 roku udział pomp ciepła we wnioskach o wymianę źródeł ciepła w programie Czyste Powietrze wyniósł 28%, z kolei w październiku 2022 roku było to już aż 63%. 

Wzrost sprzedaży pomp ciepła w Polsce w liczbach

Do pomp ciepła przekonuje się coraz więcej właścicieli domów, obiektów usługowych i przedsiębiorców. Nasza firma oferuje wysokiej jakości pompy ciepła Lublin, które w ostatnich miesiącach cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W 2021 roku w Polsce sprzedanych zostało około 93 tys. pomp ciepła. Według prognoz PORT PC pod koniec 2022 roku sprzedaż pomp może wynieść około 200 tys. sztuk, z czego około 185-190 tys. stanowić będą pompy typu powietrze-woda. W takiej sytuacji udział pomp ciepła w całkowitej liczbie sprzedanych urządzeń grzewczych w 2022 roku może wynieść około 30%.

Skąd tak duże zainteresowanie pompami ciepła?

Wielu właścicieli domów i innych budynków doceniło wysoki komfort obsługi pomp ciepła, a także wielofunkcyjność i opłacalność tych urządzeń. Rosnące zainteresowanie tym rozwiązaniem jest efektem wzrostu cen energii i paliw. W większości przypadków jedyną opłacalną alternatywą są właśnie pompy ciepła. Wysoka popularność tych urządzeń wynika, więc przede wszystkim ze:

  • wzrostu świadomości ekologicznej Polaków poszukujących bezemisyjnych i lepszych dla środowiska rozwiązań,
  • łatwości obsługi,
  • wprowadzenie ulgi termomodernizacyjnej i zmiany w programie Czyste Powietrze — możliwe jest uzyskanie wsparcia finansowego na zakup pompy ciepła,
  • możliwości uzyskania sporych oszczędności.

Według prognoz PORT PC w niedalekiej przyszłości należy spodziewać się dalszego wzrostu sprzedaży pomp ciepła. W roku 2023 nadal będzie rosła popularność tych urządzeń, jak też innych ekologicznych i przyjaznych środowisku systemów.

Zaglądając na naszą stronę Pompy ciepła Lublin dowiesz się więcej na temat oferowanych przez naszą firmę rozwiązań. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem pompy ciepła, zachęcamy do umówienia na spotkanie z jednym z naszych doradców technicznych. Zadzwoń: 510 177 778.