Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Jakie zmiany szykują się w programie Czyste Powietrze?

Już niebawem mają zostać ogłoszone zmiany w programie Czyste Powietrze, który funkcjonuje już od 2018 roku. W ciągu 4 lat w ramach programu wypłacono około 3,5 mln złotych. Według danych do dziś złożonych zostało około 500 tysięcy wniosków na łączną kwotę 9,2 mld złotych. Jednocześnie udało się, więc wymienić już około 500 tysięcy pieców węglowych na nowe, ekologiczne źródła ciepła.

Program Czyste Powietrze – w skrócie

Założeniem programu Czyste Powietrze jest wspieranie termomodernizacji domów oraz wymiany nieefektywnych źródeł ciepła na nowe. Nasza firma oferuje nowoczesne i ekologiczne pompy ciepła w Lublinie, których zaletą jest wysoka wydajność i efektywność. W ramach programu Czyste Powietrze można otrzymać dofinansowanie na pompę ciepła lub inne urządzenie w kwocie: 30, 37 lub 69 tysięcy złotych – zależnie od osiąganego dochodu w gospodarstwie domowym. W przypadku dotacji z prefinansowaniem można uzyskać od 47 do 79 tysięcy złotych. W programie biorą także udział banki, które oferują Kredyt Czyste Powietrze – dotacja z programu częściowo pokrywa spłatę pożyczki.

Jak złożyć wniosek w programie Czyste Powietrze?

Złożenie wniosku o dofinansowanie w programie jest dość łatwe, a w przypadku wątpliwości i pytań nasi doradcy chętnie pomogą Państwu w dopełnieniu wszelkich formalności. Warto pamiętać, że wniosek może zostać złożony na trzy sposoby: przez internet, w urzędzie lub w banku. Do każdego wniosku należy dołączyć wymagane załączniki, które wymienione są na stronie internetowej programu. Wnioskując o dotację łącznie z kredytem, należy udać się bezpośrednio do oddziału banku, który jest partnerem programu. Po przyznaniu kredytu bank w imieniu beneficjenta wypełnia wniosek o dofinansowanie w programie Czyste Powietrze.

Co zmieni się w programie Czyste Powietrze?

Według zapowiedzi niedługo powinna zostać przeprowadzona aktualizacja programu – głównie pod względem finansowym. NFOŚiGW chce zachęcić wnioskodawców do przeprowadzania kompleksowych prac w zakresie ocieplania domów. Według ekspertów koszty inwestycji wyznaczone we wrześniu 2018 roku (podczas uruchamiania programu) są nieadekwatne do aktualnych warunków rynkowych, dlatego niezbędna jest ich modyfikacja. Dodatkowo planowane jest wprowadzenie jeszcze jednej zmiany, a mianowicie umożliwienie beneficjentom, którzy otrzymali już dofinansowanie z programu Czyste Powietrze na wymianę pieca, ponownego złożenia wniosku w celu uzyskania finansowania na termomodernizację domu.

Więcej informacji na temat programu Czyste Powietrze znajdziecie na naszym blogu.  Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś/aś się na wymianę starego pieca lub szukasz inspiracji, zajrzyj na naszą stronę: https://zielonae.pl/pompy-ciepla/ i rozważ alternatywne rozwiązania.