Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Jak zadbać o dobry klimat w nowobudowanym domu?

Dobry klimat w domu to podstawa doskonałego samopoczucia oraz wysokiego komfortu jego mieszkańców. Do czynników wpływających bezpośrednio na odczucia domowników zaliczyć można między innymi ciepło, a także jakość samego powietrza. Niezbędnym krokiem na etapie projektowania domu jest zaplanowanie odpowiedniej wentylacji oraz efektywnego ogrzewania. Należy oczywiście zaznaczyć, iż wysokoefektywne urządzenia grzewcze mogą być stosowane zarówno w przypadku nowych, jak i istniejących już budynków. Stare domy powinny jednak uprzednio zostać poddane termomodernizacji – zakres prac obejmujący między innymi wymianę okien, drzwi i ocieplenie budynku. Dzięki temu ograniczone zostaną straty energii.

W nowych domach sprawa jest o tyle łatwiejsza, że już na etapie planowania budowy można uwzględnić konkretne rozwiązania, które zapewnią komfort cieplny, odpowiednią wentylację pomieszczeń, a także niskie koszty eksploatacji. Do najczęściej stosowanych dziś rozwiązań grzewczych należą oferowane przez naszą firmę pompy ciepła w Lublinie i okolicach. W celu zapewnienia odpowiedniej wentylacji budynków wykorzystuje się zaś system rekuperacji.

Jakie znaczenie ma odpowiednia wentylacja w budynku?

Niedostateczna wymiana powietrza w domowych pomieszczeniach wywiera niekorzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie domowników. Brak odpowiednio działającej wentylacji uniemożliwia zapewnienie właściwego mikroklimatu we wnętrzach. W efekcie ludzie mogą uskarżać się na bóle głowy, przemęczenie, alergie lub infekcje dróg oddechowych. Nieodpowiednia wentylacja wpływa także na stan techniczny całego budynku i może przyczyniać się między innymi do powstawania pleśni.

Pompa ciepła i rekuperacja w domu

Połączenie pompy ciepła oraz rekuperacji jest aktualnie jednym z najczęściej stosowanych w nowych domach rozwiązań. Według niektórych jest to wręcz nieodłączny element każdego nowobudowanego domu. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na zapewnianie wysokiego komfortu cieplnego, a zarazem doskonałego klimatu w domu. Wykorzystanie pompy ciepła i rekuperacji pozwala zagwarantować:

  • odpowiednią wilgotność względną w pomieszczeniach,
  • właściwą prędkość przepływu powietrza,
  • wysoką jakość powietrza – niskie stężenie zanieczyszczeń,
  • odpowiedni mikroklimat wpływający korzystnie na zdrowie i samopoczucie człowieka,
  • wysoką energooszczędność budynku.

Jednym z chętniej wybieranych źródeł ogrzewania w nowych domach jest pompa ciepła, która pozwala znacznie ograniczyć wydatki. Wykorzystanie rekuperacji dodatkowo umożliwia odzyskiwanie części energii z powietrza, co przyczynia się do jeszcze większych oszczędności.

Szukasz sposobu na tanie i ekologiczne ogrzewanie domu? Koniecznie skontaktuj się z nami, a chętnie opowiemy Ci, czym jest pompa ciepła i na czym polega jej działanie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz także na naszej stronie: https://zielonae.pl/pompy-ciepla/. Twój komfort cieplny i oszczędności to dla nas priorytet, dlatego oferujemy wysokiej jakości urządzenia oraz sprawdzone rozwiązania skrojone na Twoje potrzeby. Zapraszamy.