Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image Jacków ul. Anyżowa 33, 21-007 Mełgiew icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Bezpieczeństwo pożarowe instalacji fotowoltaicznych

Każda instalacja fotowoltaiczna składa się z kilku elementów, których działanie może wpływać na bezpieczeństwo pożarowe.  Na wstępie warto podkreślić, że ryzyko zagrożenia pożarowego w przypadku odpowiednio dopasowanej i wykonanej instalacji fotowoltaicznej jest naprawdę znikome. Podczas wyboru samej fotowoltaiki, a także firmy wykonującej jej montaż należy brać pod uwagę jakość komponentów oraz doświadczenie ekipy monterskiej.

Co wpływa na bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznych?

W skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą moduły fotowoltaiczne, inwerter, a także okablowanie. Inwerter stanowi tak zwane serce całego systemu fotowoltaicznego – odpowiada za przetwarzanie energii pozyskanej ze słońca. W przypadku niektórych instalacji wykorzystuje się inwertery stringowe. W celu zapewnienia bezpieczeństwa dodatkowo stosowane są specjalne optymalizatory. Są to urządzenia, które podłącza się do każdego modułu. Instalacja wyposażona w optymalizatory może generować prąd stały DC o napięciu nawet 1000 V jednak w przypadku zagrożenia możliwe jest obniżenie napięcia DC do bezpiecznego poziomu 60V. Innym rozwiązaniem są mikroinwertety: stosuje się je zamiast inwerterów stringowych oraz optymalizatorów. W tym przypadku prąd stały generowany przez moduły fotowoltaiczne zamieniany jest automatycznie na prąd zmienny AC. Instalacje, w których wykorzystuje się mikroinwertery wyróżniają się wysokim stopniem bezpieczeństwa. Niezwykle ważnym czynnikiem w zakresie bezpieczeństwa instalacji fotowoltaicznych jest także odpowiednie przeprowadzenie przewodów przez stropy oraz ściany budynków. Przestrzenie te powinny zostać zabezpieczone materiałami ognioodpornymi. Wykonując instalacje fotowoltaiczne w Lublinie i okolicy, nasi technicy wykorzystują kable oraz inne elementy odporne na działanie wysokiej temperatury i wody. Jako profesjonaliści gwarantujemy bezpieczeństwo i zgodność z wymaganiami ppoż. Nasza firma zapewnia:

  • szeroki wybór urządzeń wysokiej jakości, które posiadają certyfikaty,
  • fachową obsługę – nasz zespół składa się z wykwalifikowanych monterów i doradców technicznych,
  • pomoc na każdym etapie współpracy – nawet po zakończeniu montażu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwa pożarowego instalacji fotowoltaicznych, odwiedź naszą firmę lub zadzwoń. Zachęcamy także do zapoznania się z naszą ofertą: https://zielonae.pl/instalacje-fotowoltaiczne/. Zapraszamy do współpracy.