Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Dom samowystarczalny, czyli jaki?

Dzisiejsza technologia wpłynęła na dynamiczny rozwój budownictwa. W ciągu ostatnich kilku lat coraz większą popularnością cieszą się domy samowystarczalne. Jeszcze do niedawna były jednak uważane za rozwiązanie skierowane jedynie do zamożnych osób poszukujących luksusu. Dziś są one coraz częściej wybierane przez przeciętnych konsumentów, którzy zdecydowani są na poniesienie nieco wyższych kosztów w zamian za późniejsze oszczędności.

Czym charakteryzuje się dom samowystarczalny?

Głównymi założeniami domów samowystarczalnych są:

  • niezależność energetyczna,
  • niezależność od kanalizacji i wodociągów,
  • zgodność z naturą i ochroną środowiska.

Pierwszym domem uznanym za samowystarczalny jest budynek powstały w XX wieku we Fryburgu. Obiekt wytwarza więcej ciepła, niż jej zużywa, a dodatkowo nie emituje zanieczyszczeń i szkodliwych związków chemicznych. Dzisiejsza technologia pozwala na osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów. Sama „samowystarczalność” domu oznacza, że budynek sam wytwarza energię niezbędną do oświetlenia, ogrzewania obiektu oraz wody. W tym celu wykorzystuje się odnawialne źródła energii.

Jakie technologie wykorzystuje się w domach samowystarczalnych?

W domach samowystarczalnych stosuje się między innymi:

  • instalacje fotowoltaiczne,
  • pompy ciepła,
  • magazyny energii.

W pełni samowystarczalny dom produkuje ciepło oraz energię elektryczną na pokrycie własnych potrzeb. Jest on niezależny od wodociągów, kanalizacji i dostawców energii. W czasach, gdy rachunki za prąd i pozostałe media ciągle rosną inwestycja w dom samowystarczalny, okazuje się doskonałym rozwiązaniem. W przypadku domów ekologicznych istnieje możliwość wytwarzania i magazynowania energii poprzez stosowanie fotowoltaiki oraz magazynów energii. Nasza firma specjalizuje się w wykonywaniu takich instalacji. Uzupełnieniem powyższych rozwiązań są pompy ciepła Lublin, które dostosowujemy do lokalnych warunków i zapotrzebowania energetycznego danego budynku.

Razem możemy zadbać o środowisko i zadbać o Twoje finanse, dlatego zachęcamy do przejrzenia naszej oferty już dziś: Magazyny energii Lublin. Czekamy na Ciebie w naszym biurze lub pod numerem: 510 177 778. Zapraszamy.