Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Jak zapobiec wyższym rachunkom za prąd?

Od kilku lat ceny energii rosną, a tym samym konsumenci zmuszeni są do opłacania coraz wyższych rachunków. Prognozy kolejnych zmian nie są niestety optymistyczne, gdyż ceny energii elektrycznej w 2023 roku mogą wzrosnąć nawet o 300%! Czy można zabezpieczyć własne finanse przed planowanymi podwyżkami? Na szczęście tak – inwestując w fotowoltaikę.

Czy ceny za energię wzrosną w następnych latach?

W wyniku wzrostu inflacji drożeją także surowce energetyczne, a efektem tego są coraz większe rachunki za prąd. Jednocześnie zużycie prądu wzrasta, gdyż korzystamy z coraz większej liczby urządzeń elektrycznych. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki przekazał w czerwcu 2022 roku, iż ceny energii w 2023 roku mogą wzrosnąć o co najmniej 180%. Niestety, ale nie są to zwyczajne przypuszczenia, a fakty. Analizując oferty i zapowiedzi największych dostawców energii w kraju, można zauważyć, że podwyżki wyniosą nawet 200-300%. Oto przykłady:

  • Tauron: dostawca chce utrzymać niskie stawki jednostkowe – około 50 groszy za 1 kWh, ale jednocześnie od stycznia 2023 roku do miesięcznego rachunku doliczana będzie opłata handlowa w wysokości 155 złotych. Po przeliczeniu stawka jednostkowa wyniesie 1,39 zł/kWh brutto.
  • PGNiG: opłata handlowa ma wzrosnąć z 6 do 35 złotych, a stawka jednostkowa wyniesie 1,70 zł/kWh. Dla porównania: w styczniu 2021 było to 0,42 zł/kWh. Możemy spodziewać się zatem aż 300% podwyżki.

Budynki stawiane od 2022 roku muszą spełniać normy energooszczędnościowe. Zużycie prądu waha się od 65 do 110 kWh na 1m2 na rok. W przypadku niskoenergetycznych budynków roczne zużycie wyniesie:

  • od 6,5 mWh do 11 mWh w przypadku domów o powierzchni 100 m2
  • od 7,8 do 13,2 mWh w przypadku domów o powierzchni 120 m2
  • od 9,7 mwH do 16,5 mWh w przypadku domów o powierzchni 150 m2.

Biorąc pod uwagę planowane ceny energii rachunki za prąd, rzeczywiście będą bardzo wysokie. Jedynym rozwiązaniem pozwalającym ograniczyć wydatki jest inwestycja w odnawialne źródła energii takie jak fotowoltaika Lublin.

Jak uniknąć wysokich rachunków za prąd?

Inwestując w fotowoltaikę! Zakup instalacji fotowoltaicznej pozwala uniezależnić się od wzrastających cen energii. W efekcie inwestor ogranicza wydatki i cieszy się sporymi oszczędnościami. Dzięki programom oferującym dofinansowania do zakupu i montażu fotowoltaiki inwestycja staje się jeszcze bardziej dostępna i przede wszystkim opłacalna. Jeśli chcesz zadbać o swoje finanse, skorzystaj z naszej oferty: Instalacje fotowoltaiczne Zielona Energia. Chętnie podpowiemy Ci, z jakich dotacji warto aktualnie skorzystać. Zachęcamy do odwiedzenia naszego biura lub kontaktu pod numerem: 510 177 778.