Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Fotowoltaika i pompa ciepła – czy to dobre połączenie?

Wielu klientów zainteresowanych zakupem fotowoltaiki wraz z pompą ciepła zastanawia się, czy takie rozwiązanie jest rzeczywiście korzystne, a przede wszystkim opłacalne. W tym artykule udzielamy odpowiedzi na tego typu pytania. Z całą pewnością można stwierdzić, iż połączenie instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła rzeczywiście pozwala obniżyć rachunki za ogrzewanie oraz energię. Dlaczego tak się dzieje i na co należy zwrócić uwagę, decydując się na taką inwestycję? – informacje na ten temat znajdziecie Państwo poniżej.

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które pobiera energię cieplną z otoczenia danego budynku – powietrza, gruntu lob wody. Ta z kolei jest następnie przekształcana w energię wykorzystywaną do ogrzewania lub chłodzenia obiektu, a także podgrzewania wody użytkowej. Aktualnie pompy ciepła są nieodłącznym elementem domów energooszczędnych. Według ekspertów jest to także najtańsze źródło ogrzewania – wpływ na to miały bezsprzecznie podwyżki cen gazu.

Połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną

W dzisiejszym budownictwie coraz częściej stosuje się rozwiązania energooszczędne i bazujące na odnawialnych źródłach energii. Fotowoltaika jest tego doskonałym przykładem. Produkcja prądu prosto ze słońca pozwala generować spore oszczędności. Budynek wyposażony zarówno w instalację fotowoltaiczną, jak i pompę ciepła staje się niezależny pod względem energetycznym. Rozwiązanie to gwarantuje także obniżenie rachunków za ogrzewanie oraz energię praktycznie do minimum. Wyposażenie nieruchomości w fotowoltaikę i pompę zapewnia pełen komfort poprzez zyskanie niezależności energetycznej. Ma to ogromne znaczenie szczególnie dziś, gdy ceny oraz dostępność paliw kopalnych i gazu są tak niepewne.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem fotowoltaiki oraz pompy ciepła?

Niezwykle ważnym aspektem decydującym o prawidłowym działaniu fotowoltaiki i pompy ciepła w danym obiekcie jest dostosowanie tychże rozwiązań do lokalnych warunków. Montaż urządzeń musi być poprzedzony indywidualnym audytem, na którego podstawie dobierane są poszczególne komponenty i opcje. Wybierając firmę oferującą takie rozwiązania, należy zwracać szczególną uwagę na doświadczenie pracowników. Nasi monterzy pomp i paneli fotowoltaicznych mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, a także znajomością parametrów technicznych poszczególnych urządzeń i komponentów.
W połączeniu z wysokiej jakości produktami jesteśmy w stanie zaoferować Państwu skuteczne, opłacalne i niezawodne rozwiązania skrojone na Wasze potrzeby. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dostępną na Pompy ciepła Lublin. W razie pytań polecamy kontakt bezpośredni lub telefoniczny z naszym biurem.