Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image Jacków ul. Anyżowa 33, 21-007 Mełgiew icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Czy opłaca się wykonać pompę ciepła w nowym domu?

Podczas projektowania domu jego właściciele muszą dokonać wielu wyborów i podjąć właściwe decyzje, które wpłyną na komfort codziennego życia. Jedną z najważniejszych kwestii jest wybór systemu ogrzewania budynku. To właśnie od tego zależy późniejszy komfort termiczny, a także koszty eksploatacji. Aktualnie dostępnych jest wiele różnorodnych rozwiązań grzewczych. Na chwilę uwagi zasługują dość popularne w ostatnim czasie pompy ciepła. Zainteresowanie tym systemem ogrzewania rosło od kilku lat, by dziś przeżywać prawdziwy rozkwit. Coraz więcej ludzi decyduje się bowiem na nowoczesną i ekologiczną pompę ciepła, która pozwala zaoszczędzić pieniądze i jest przyjazna dla środowiska.

Jakie są zalety pomp ciepła?

Pompy ciepła wyróżniają się licznymi zaletami, na których czele stoi między innymi długa żywotność. Otóż prawidłowo wykonana przeciętna pompa może działać sprawnie nawet kilkadziesiąt lat. Jest to zatem inwestycja na wiele dekad. Urządzenia te gwarantują także wygodne i bezpieczne użytkowanie. Co istotne pompy mogą służyć nie tylko do ogrzewania, ale także chłodzenia budynków. Uwzględnienie montażu pompy ciepła na etapie projektowania budynku pozwala odpowiednio rozmieścić ogrzewanie podłogowe lub ścienne, które okazuje się być bardzo praktyczne i komfortowe w użytkowaniu. Pompa może posłużyć także do ogrzewania wody, dzięki czemu zbędne jest tworzenie odrębnej instalacji. Nie bez znaczenia jest także kwestia bezpieczeństwa: podczas pracy pompy ciepła nie dochodzi do procesu spalania. Jest to zatem całkiem bezpieczne rozwiązanie, gdyż nie stwarza ryzyka wybuchu. To bezobsługowe urządzenie jest jednocześnie przyjazne ochronie środowiska.

Czy pompa ciepła jest opłacalna?

Jednym z istotniejszych dla klientów czynników jest opłacalność danej inwestycji. Z tego względu bardzo często pojawiają się wśród zainteresowanych zakupem pompy ciepła pytania na temat kosztów eksploatacji. A te są w rzeczywistości niewielkie. Dodatkowo rozwiązanie pozwala wyeliminować problem podwyżek i wzrostu cen materiałów opałowych – pompy ciepła nie są zasilane tradycyjnymi paliwami, dlatego gwarantują niezależność. Okres zwrotu inwestycji jest, więc bardzo szybki. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną istotną kwestię: wybór pompy ciepła oznacza, iż w budynku nie ma konieczności wznoszenia komina i budowy kotłowni. Wydatki są, więc ograniczone do minimum. Pompy ciepła stanowią nowoczesne, efektywne i opłacalne rozwiązanie, które podnosi wartość nieruchomości. Warto rozważyć tę opcję planując budowę domu lub innego obiektu.


Zastanawiasz się, czy pompa ciepła to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie i Twojego domu? Skontaktuj się z naszą firmą, a pomożemy podjąć Ci właściwą decyzję. Oferowane przez nas pompy ciepła wraz z fotowoltaiką tworzą nowoczesne i ekologiczne rozwiązania skrojone na potrzeby naszych klientów Zapraszamy.