Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Jak obniżyć koszt eksploatacji auta elektrycznego dzięki fotowoltaice?

Liczba użytkowanych na całym świecie samochodów elektrycznych oraz hybrydowych wzrasta dynamicznie, a jest to spowodowane przede wszystkim zwiększonym zainteresowaniem społeczeństwa ochroną środowiska. Ogromny wzrost zanieczyszczeń powietrza zauważalny w ostatniej dekadzie, a także ogólna degradacja przyrody wywołały wśród konsumentów wiele zmian. Jedną z nich jest właśnie wybór aut elektrycznych jako bardziej przyjaznych środowisku niż pojazdy generujące spaliny.

Ładowanie pojazdów elektrycznych

Użytkowanie samochodów hybrydowych i elektrycznych jest wygodne i ekonomiczne wymaga jednak dostępu do stacji ładowania. Ich liczba w Polsce wzrasta, dlatego już niebawem poruszanie się pojazdem elektrycznym w naszym kraju stanie się jeszcze prostsze. Już dziś można jednak zapewnić sobie dostęp do własnej stacji ładowania połączonej z domową fotowoltaiką. Ładowanie samochodu stanie się, więc jeszcze korzystniejsze.

Domowe stacje ładowania aut elektrycznych

Przydomowe stacje ładowania samochodów to dość świeży temat jednak zainteresowanie tym rozwiązaniem jest ogromne. Głównym powodem są oczywiście finanse. Połączenie ładowarki do aut z fotowoltaiką to gwarancja niższych wydatków. Otóż koszt ładowania pojazdu w publicznej stacji ładowania (zasilanej energią z sieci) jest wyższy niż w przypadku wykorzystania energii wyprodukowanej przez instalację. Fotowoltaika produkuje prąd, który może zostać wykorzystany na konkretne cele, w tym właśnie do ładowania pojazdów elektrycznych. Według ekspertów bezsprzecznie eksploatacja auta elektrycznego jest niższa niż pojazdu spalinowego. Właściciele takich aut, mogą więc rozpocząć oszczędzanie praktycznie od momentu zakupu. Gdy dodamy do tego pobieranie energii elektrycznej pochodzącej prosto ze słońca, otrzymamy naprawdę spore oszczędności. Dzięki domowej fotowoltaice eksploatacja aut elektrycznych i hybrydowych może być, więc jeszcze bardziej atrakcyjna. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a dodatkowo gwarantuje wysoki komfort użytkowania.

Chcesz zainwestować w przydomową stację ładowania i elektromobilność? A może interesuje Cię fowotoltaika do domu? W obu przypadkach jesteśmy w stanie spełnić Twoje oczekiwania i zrealizować marzenia o ekologicznym, nowoczesnym i tanim prądzie. Skontaktuj się z nami, a chętnie odpowiemy na Twoje pytania i przedstawimy swoją ofertę. Zapraszamy.