Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Program Agroenergia – co trzeba wiedzieć?

Program Agroenergia skierowany jest do osób prowadzących gospodarstwa rolne zainteresowanych zakupem instalacji OZE. W ramach programu możliwe jest uzyskanie dofinansowania na zakup instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła, magazynu energii lub instalacji hybrydowej. Program realizowany jest w latach 2019-2027, a środki z budżetu wydatkowane będą do 30.09.2027 roku (w przypadku beneficjentów końcowych) oraz do 31.12.2027 roku (w przypadku beneficjentów wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej). Podpisywanie umów ma jednak potrwać tylko do 31.12.20205 roku.

Warunki programu Agroenergia

Z programu mogą skorzystać osoby fizyczne, które są właścicielami lub dzierżawcami nieruchomości rolnych o powierzchni od 1 do 300 hektarów. Dofinansowanie udzielane jest na zakup i montaż instalacji: fotowoltaicznych, wiatrowych oraz hybrydowych, a także pomp ciepła i magazynów energii. Koszty kwalifikowane obejmują zakup, montaż, odbiór oraz uruchomienie instalacji. Z kolei środki trwałe finansowane w formie leasingu, a także koszty podatku VAT oraz audytu energetycznego nie są kwalifikowane. Dotacja wynosi do 20% kosztów kwalifikowanych:

  • w przypadku instalacji o mocy od 10 do 30 kW maksymalnie 15 000 zł,
  • w przypadku instalacji o mocy od 30 do 50 kW maksymalnie 25 000 zł,

W przypadku instalacji hybrydowych dofinansowanie wyliczane będzie na podstawie mocy każdego urządzenia osobno. Do takich przedsięwzięć możliwe będzie uzyskanie dodatku w wysokości 10 tysięcy złotych.

Zakup urządzeń oraz ich montaż nie mogą zostać rozpoczęte przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie. Do składanego wniosku należy z kolei dołączyć niezbędne dokumenty. Wnioski są rozpatrywane w trybie ciągłym, a dofinansowanie wypłacane jest po zakończeniu inwestycji. Na koniec warto wspomnieć, iż wnioskodawcy korzystający z programu Mój Prąd oraz Czyste Powietrze nie mogą jednocześnie skorzystać z programu Agroenergia. Dofinansowanie nie wyklucza się jednak z ulgą termomodernizacyjną.

Chcecie dowiedzieć się Państwo więcej na temat programu Agroenergia? Zachęcamy zatem do kontaktu z nami! Fotowoltaika dla rolnictwa to niezwykle korzystne rozwiązanie, a naszym celem jest zaspokajanie Państwa potrzeb. Zapraszamy.