Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Jak uchronić firmę przed rosnącymi cenami prądu?

Drożejące ceny węgla i gazu, a także wiele innych czynników wpłynęły znacząco na oferowane dziś nam konsumentom ceny prądu. Niestety, ale utrzymująca się od dłuższego czasu tendencja wzrostowa nie ulegnie w najbliższej przyszłości zmianom. Co więcej, według prognoz ceny prądu mogą wrosnąć jeszcze o 30%. Taką podwyżkę z pewnością odczujemy wszyscy – zarówno właściciele gospodarstw domowych, jak i firm.

Jak podwyżka cen prądu wpłynie na firmy?

Wzrost cen prądu spowoduje przede wszystkim podniesienie kosztów stałych każdej firmy. A to z kolei może mieć bezpośredni wpływ na klientów. Wiele firm w celu ratowania własnego budżetu zdecyduje się na podniesienie cen oferowanych usług i produktów. Taki ruch wywoła jednak niezadowolenie ze strony klientów, a to może doprowadzić do zachwiania całej gospodarki krajowej. Czy istnieje inny sposób na poradzenie sobie z tą niewątpliwie niekomfortową sytuacją? Odpowiedź jest prosta: fotowoltaika.

Dlaczego fotowoltaika to idealne rozwiązanie dla firm?

Prawdą jest, że przedsiębiorcy nie będą mieli wpływu na rosnące ceny energii. Mają jednak możliwość uniezależnienia się od działających w kraju dostawców prądu. Zakup fotowoltaiki na własność lub w formie dzierżawy zagwarantuje przedsiębiorcom niezależność energetyczną. Instalacje fotowoltaiczne generują spore oszczędności, a jednocześnie zapewniają wysoki komfort użytkowania. Bezobsługowe działanie, niska awaryjność oraz estetyczny wygląd to tylko kilka z atutów fotowoltaiki.

A może magazyn energii?

W dobie wzrastających cen energii elektrycznej warto poszukiwać skutecznych rozwiązań. Fotowoltaika nie stanowi jedynego rozwiązania, które gwarantuje niezależność energetyczną. Ciekawym uzupełnieniem jest magazyn energii, który umożliwia składowanie nadwyżek wytworzonej przez instalację energii. Zmagazynowana energia może zostać wykorzystana przez firmę w dogodnym czasie. Zaletą magazynów jest to, iż w przypadku przerw w dostawie prądu zapewniają one energię przedsiębiorstwu. Dzięki takiemu rozwiązaniu firma może zabezpieczyć swoje wydatki, eliminując ewentualne straty.

Fotowoltaika dla firmy oraz magazyny energii to tylko kilka z oferowanych przez nas rozwiązań. Jeśli interesują Państwa innowacyjne rozwiązania, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.