Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Elektromobilność w Polsce – ciekawostki

Auta elektryczne stają się coraz bardziej popularne na całym świecie – w tym także w Polsce. Jednak nadal stanowią one tylko niewielką część wszystkich użytkowanych na globie pojazdów. Mimo to od kilku lat zauważalny jest wzrost ich pozycji na rynku motoryzacyjnym. Zarówno na światowych, jak i polskich drogach porusza się coraz więcej elektrycznych samochodów. Wpływ na to ma z pewnością obniżenie cen tego typu pojazdów, a także rozwój infrastruktury.

Jak prezentuje się elektromobilność w Polsce?

Według aktualnych danych w Polsce zarejestrowanych jest aktualnie ponad 28 tysięcy pojazdów elektrycznych. Wśród nich znajdują się samochody osobowe, użytkowe, a także służące do transportu publicznego. Jednocześnie ze wzrostem liczby pojazdów elektrycznych rozwija się także infrastruktura ładowania. Aktualnie w Polsce istnieje ponad 1500 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Około 30% stanowią szybkie stacje ładowania prądem stałym DC, z kolei pozostałe to wolne ładowarki prądu przemiennego AC. Należy wspomnieć, że stacje ładowania powstają zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.

Czy Polacy są zainteresowani zakupem aut elektrycznych?

Tak, coraz większa liczba Polaków rozważa zakup samochodu elektrycznego w ciągu kilku następnych lat. Przyczynia się do tego bez wątpienia ciągły wzrost cen paliw. Według niektórych badań w najbliższych latach można spodziewać się dynamicznego rozwoju elektromobilności w naszym kraju. Aktualnie największą barierą jest ograniczona infrastruktura. To właśnie z tego powodu większość zainteresowanych zakupem auta elektrycznego woli wstrzymać się z podjęciem decyzji. Mała ilość stacji szybkiego ładowania uniemożliwia komfortowe pokonywanie pojazdami elektrycznymi dużych odległości. W planach jest jednak utworzenie ładowarek do samochodów elektrycznych w miastach, na trasach szybkiego ruchu, a także innych istotnych z punktu widzenia kierowców miejscach.

Zalety pojazdów elektrycznych

Bez wątpienia największą zaletą samochodów elektrycznych jest ograniczenie emisji szkodliwych dla środowiska substancji. Dodatkowo wymienić można tu także cichą pracę, niską awaryjność oraz wysoką wydajność. Większość tego typu pojazdów charakteryzuje się również bardzo łatwą obsługą. Silniki elektryczne w przeciwieństwie do spalinowych nie generują dodatkowo toksycznych związków. Coraz więcej producentów silników wykorzystuje odnawialne źródła energii, dzięki czemu pojazdy elektryczne są przyjazne środowisku.

Nasza firma oferuje wysokiej jakości ładowarki do aut elektrycznych. Chcesz zyskać komfort ładowania i dostęp do własnej, darmowej energii? Skontaktuj się z nami: 510 177 778. Fotowoltaika dla domu i elektromobilność to tylko część usług, które możemy Ci zaoferować. Zapraszamy.