Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image Jacków ul. Anyżowa 33, 21-007 Mełgiew icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Jaka jest największa europejska fabryka modułów fotowoltaicznych?

Produkcja modułów fotowoltaicznych kojarzona jest przez wielu przede wszystkim z wielkimi chińskimi fabrykami. Faktycznie globalnym centrum produkcji modułów jest Azja – w tym właśnie Chiny. Europejski rynek fotowoltaiczny rozwija się od wielu lat bardzo dynamicznie stąd także i na naszym kontynencie powstają coraz częściej fabryki, w których produkowane są wysokiej jakości moduły fotowoltaiczne, a także inne elementy instalacji. Zazwyczaj są to jednak znacznie mniejsze zakłady produkcyjne niż ich chińskie odpowiedniki. Niedługo może się to jednak zmienić – w planach jest bowiem stworzenie ogromnej jak na europejską skalę inwestycji.

Największa fabryka modułów fotowoltaicznych w Europie

Projekt fabryki modułów fotowoltaicznych ma powstać w hiszpańskiej Sewilli w regionie Andaluzja, a inwestorem jest firma Greenland. Na chwilę obecną nie znamy zbyt wielu szczegółów inwestycji. Wiadomo jednak, że zapowiadana skala produkcji wynosi 5 GW. Może to być zatem przełomowa inwestycja, gdyż takich wyników nie osiągnął jeszcze żaden producent w Europie.

Co jeszcze wiemy o projekcie?

  • Nominalna moc produkowanych modułów ma wynosić przynajmniej 540 Wp.
  • W modułach mają być stosowane – przynajmniej początkowo -monokrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne PERC.
  • Przewidywane jest stosowanie jednozłączowych oraz wielozłączowych ogniw.

Dzięki współpracy firmy Greenland Gigafactory z niemieckim instytutem Fraunhofera oraz firmą Bosch Rexroth powstanie w pełni zautomatyzowana fabryka modułów fotowoltaicznych. Najprawdopodobniej będzie to przez jakiś czas największa taka fabryka w Europie.

Interesujesz się branżą fotowoltaiczną? Chętnie opowiemy Ci więcej ciekawostek i newsów! Skontaktuj się z naszym doradcą technicznym lub odwiedź nasze biuro: ul. Spadochroniarzy 16A Świdnik, telefon: 510 177 778. Fotowoltaika dla firm Lublin, klientów indywidualnych i gospodarstw rolnych to nie tylko nasza praca, ale też prawdziwa pasja.