Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Jak ma wyglądać kolejna edycja programu Agroenergia?

Poprzednia edycja programu Agroenergia cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Przypomnijmy bowiem, że celem programu było wspieranie inwestycji w odnawialne źródła energii oraz ograniczenie negatywnego wpływu działalności rolniczej na środowisko. NFOŚiGW nadal nie ogłosiło regulaminu naboru do kolejnej edycji programu, ale według podanych informacji wiadomo, iż aktualna edycja będzie nieco różniła się od poprzedniej.

Na jakie inwestycje można było otrzymać dofinansowanie w poprzedniej edycji programu Agroenergia?

Dofinansowaniu w programie Agroenergia podlegały dotychczas inwestycje w odnawialne źródła energii. Były to przede wszystkim:

  • Instalacje fotowoltaiczne i mocy od 10 do 50 kW.
  • Instalacje wiatrowe o mocy od 10 do 50 kW.
  • Pompy ciepła o mocy pod 10 do 50 kW.

Dofinansowaniu nie podlegały projekty zwiększające moc instalacji już istniejących.

Jak wyglądał I nabór wniosków do programu Agroenergia?

Dotacja w programie Agroenergia według zasad obowiązujących podczas pierwszego naboru mogła wynieść do 40% kosztów kwalifikowanych jednak mniej niż 800 tysięcy złotych. Pożyczka od 100 tysięcy do 2 milionów złotych mogła z kolei pokryć do 100 % kosztów całej inwestycji. Podczas pierwszego naboru złożonych zostało 646 wniosków na łączną kwotę 212,81 milionów złotych. Liczba wniosków o dotację wynosiła 515 na łączną kwotę 47,9 milionów złotych.

Zasady programu Agroenergia 2021

W tegorocznej edycji programu do rozdysponowania będzie 200 milionów złotych – pomniejszone o dotacje z pierwszego naboru, który prowadzony był od lipca do grudnia 2019 roku. Dokładne zasady zostaną jednak dopiero udostępnione razem z ogłoszeniem rozpoczęcia naboru wniosków, a ten ma się rozpocząć według aktualnych informacji w czerwcu 2021 roku.

Jesteście Państwo ciekawi jakie zasady będą obowiązywały w II naborze do programu Agroenergia? My również, dlatego na bieżąco śledzimy newsy i podzielimy się z Wami najważniejszymi informacjami w najbliższym czasie. Fotowoltaika dla rolnika to Wasze marzenie? A może chcecie dowiedzieć się więcej na temat takiej inwestycji? Zapraszamy do nas!