Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Program Mój Prąd 3.0 2021 – aktualności

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił, że nabór wniosków do III edycji programu Mój Prąd wystartuje 1 lipca 2021 roku. Według planu ma on zakończyć się 22 grudnia 2021 roku. Obecnie nadal trwają prace nad projektem i jego zasadami. Z zapowiedzi wynika jednak, że aktualna edycja ma być bardziej rozbudowana niż poprzednie. Już dziś wiadomo, że planowane jest poszerzenie zakresu dofinansowań między innymi o przydomowe magazyny energii, pompy ciepła, punkty ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych oraz systemy zarządzania energią w gospodarstwach domowych.

Warunki programu Mój Prąd 3.0

Poniżej zestawiliśmy najważniejsze warunki aktualnej edycji programu Mój Prąd:

  • Program skierowany jest do osób fizycznych wytwarzających prąd na własny użytek.
  • Finansowane będą jedynie projekty zakończone i podłączone do sieci.
  • Dotacje obejmą instalacje fotowoltaiczne oraz dodatkowe elementy wykorzystywane podczas konsumpcji energii.
  • Program obejmie instalacje o mocy od 2 do 10 kWp.
  • Do programu zakwalifikowane zostaną instalacje fotowoltaiczne, które zakończone zostały po 31 stycznia 2020 roku.

Dodatkowo inwestorzy, którzy nie otrzymali dofinansowania w ramach II edycji programu Mój Prąd, będą mogli ubiegać się o nie podczas aktualnej edycji. Otrzymanie dofinansowania będzie możliwe po spełnieniu określonych w programie warunków.

Program Mój Prąd 2021 – ile wyniesie dofinansowanie?

W marcu 2021 roku NFOŚiGW ogłosił, że wielkość dofinansowania zależna będzie od zakresu rzeczowego inwestycji. Oznacza to, że np. inwestując w instalację fotowoltaiczną i magazyn energii można będzie liczyć na wyższe dofinansowanie. Według planów kwota dofinansowania ma tak jak w poprzednich latach nie przekraczać 5000 zł. Program zakłada pokrycie maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Dlaczego warto skorzystać z programu Mój Prąd?

Najważniejszym powodem jest z pewnością częściowy zwrot poniesionych kosztów. Otrzymane dofinansowanie otwiera szereg możliwości, w tym rozbudowę gospodarstwa i nowe inwestycje czy po prostu poprawę budżetu domowego poprzez zwiększenie oszczędności.

O wprowadzanych zmianach w programie Mój Prąd 3.0, wszelkich ogłoszeniach i aktualnościach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Jeśli chcecie dowiedzieć się Państwo więcej na temat programu lub instalacji fotowoltaicznych, zachęcamy do kontaktu. Fotowoltaika dla domu to nasza specjalność! Nasi doradcy techniczni pomogą Państwu złożyć wniosek do programu Mój Prąd 3.0 – wystarczy, że odwiedzicie nasze biuro lub skontaktujecie się z nami telefonicznie: 510 177 778. Zapraszamy.