Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Jakie zmiany wprowadzone zostały w zakresie bezpieczeństwa pożarowego instalacji fotowoltaicznych?

W dniu 19 września 2020 roku w życie weszła nowelizacja Ustawy Prawo Budowlane, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pożarowego instalacji fotowoltaicznych w Polsce. Nowelizacja wprowadza pewne zmiany w zasadach postępowania przeciwpożarowego w przypadku instalacji fotowoltaicznych o mocy większej niż 6,5 kWp. Choć same instalacje fotowoltaiczne nie stanowią zagrożenia pożarowego, to zdarza się, że do podniesienia ryzyka przyczynia się błąd instalatorski lub wykonawczy. Stąd też niezwykle ważne jest zachowanie wysokich standardów instalatorskich. Co zmieniło się w przepisach? Jakie wymagania stawiane są instalacjom powyżej 6,5 kWp? Przeczytacie o tym Państwo poniżej.

Jakie zmiany w przepisach dotyczą instalacji fotowoltaicznych powyżej 6,5 kWp?

Nowe przepisy nakazują, by każdy projekt instalacji fotowoltaicznej o mocy większej nić 6,5 kWp został uzgodniony z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych. Chodzi tu o potwierdzenie zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej. Każda instalacja musi zostać także zgłoszona do Państwowej Straży Pożarnej.

Jak mieć pewność, że instalacja fotowoltaiczna jest bezpieczna?

Gwarancją zakupu bezpiecznej i porządnie wykonanej instalacji fotowoltaicznej jest współpraca z doświadczoną i poważną firmą. Dlatego polecamy Państwu swoje usługi. Przykładamy dużą wagę do bezpieczeństwa pożarowego, dlatego nasze instalacje fotowoltaiczne wyróżniają się wysoką jakością. Stosowane przez nas systemy fotowoltaiczne cechują się także wysokim poziomiem bezpieczeństwa pożarowego.

Dodatkowo ogromne znaczenie w tym aspekcie według nas ma wdrażanie pewnych rozwiązań, a mianowicie:

  • kontrola jakości stosowanych komponentów,
  • stosowanie odpowiednich zabezpieczeń,
  • wyposażenie instalacji w wyłącznik awaryjny,
  • przeprowadzanie szkoleń instalatorów z zakresu bezpieczeństwa pożarowego i wysokich standardów instalacyjnych.

Nasze instalacje fotowoltaiczne spełniają wszystkie wymogi ochrony przeciwpożarowej. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat zachęcamy Państwa do kontaktu – Telefon: +48 510 177 778 lub e-mail: biuro@zielonae.pl. Oferowana przez nas fotowoltaika dla firm Lublin lub domu to połączenie wysokich standardów, jakości i przystępnej ceny. Zapraszamy.