Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Skąd wziąć fundusze na fotowoltaikę, gdy nie możemy skorzystać z dofinansowań?

Od kilku lat osoby zainteresowane zakupem fotowoltaiki mogą ubiegać się o fundusze na tę inwestycję w ramach jednego z licznych programów wsparcia. Oprócz programu Mój Prąd dostępne są także inne opcje – między innymi program Czyste Powietrze, gminne programy dofinansowań, a także ulga termomodernizacyjna i wiele innych. Czasami jednak okazuje się, że pula funduszy przeznaczonych na dotacje w danym roku została już wyczerpana lub wnioskujący się kwalifikuje się do żadnego z oferowanych aktualnie programów. Co zrobić w takiej sytuacji? Skąd pozyskać fundusze na instalację fotowoltaiczną? Otóż można rozważyć pożyczkę bankową, która stanowi dość popularne i korzystne rozwiązanie – o ile zrobimy to w sposób rozważny i prawidłowy. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w poniższym artykule.

Czy banki oferują pożyczki na fotowoltaikę?

Tak, praktycznie każdy bank udziela klientom pożyczek na zakup instalacji fotowoltaicznych. Co więcej, niektóre banki oferują nawet specjalne oferty dedykowane klientom zainteresowanym zakupem fotowoltaiki. Są to zazwyczaj kredyty na cele ekologiczne, czyli obejmujące inwestycje takie jak fotowoltaika, pompy ciepła, kolektory słoneczne itp. Warunki pożyczek są dość zróżnicowane, dlatego przed nawiązaniem współpracy z daną instytucją bankową warto porównać przynajmniej kilka ofert.

Na co zwrócić uwagę decydując się na kredyt na fotowoltaikę?

Przy wyborze oferty kredytowej na zakup instalacji fotowoltaicznej należy zwrócić szczególną uwagę na kilka czynników, a mianowicie:

•          wskaźnik RRSO,

•          całkowity koszt kredytu – wraz z odsetkami oraz prowizją,

•          okres spłaty kredytu,

•          maksymalna kwota kredytu,

Dodatkowo warto przyjrzeć się pozostałym warunkom kredytów. Niektóre oferty odnoszą się bowiem do konkretnych rozwiązań, czego przykładem może być pożyczka udzielana na zakup i montaż fotowoltaiki, ale nie obejmująca dodatkowych prac związanych z inwestycją. Wśród warunków zdarzają się także takie, które określają maksymalną moc kredytowanej instalacji fotowotaicznej. Wybór najkorzystniejszej oferty nie jest zatem oczywisty, ale po dokonaniu szczegółowej analizy i porównania kilku opcji można z łatwością podjąć właściwą decyzję.

Dla kogo kredyt na fotowoltaikę?

Tak naprawdę każda osoba fizyczna posiadająca zdolność kredytową może ubiegać się o otrzymanie pożyczki na fotowoltaikę. Banki i instytucje finansowe oferują kredyty zarówno gospodarstwom domowym, jak i firmom. Kredytowane są, więc nie tylko domowe instalacje fotowoltaiczne, ale także te, które należą do przedsiębiorstw. Wiele banków udziela także pożyczek na większe inwestycje – farmy fotowoltaiczne.

Jakie są najpopularniejsze warianty kredytów na fotowoltaikę?

W ofercie banków znaleźć można przeróżne rodzaje pożyczek udzielanych na zakup fotowoltaiki.

Najczęściej spotykane to:

•          kredyty gotówkowe,

•          ekokredyty – kredyty ukierunkowane na realizację inwestycji związanych z odnawialnymi źródłami energii. Przykładem może być:

o          kredyt termomodernizacyjny,

o          ekokredyt budowlano-hipoteczny,

o          ekokredyt inwestycyjny,

o          ekoleasing.

W zależności od rodzaju i warunków kredytu inwestor w ramach udzielonej pożyczki może wykorzystać pieniądze na cele takie, jak chociażby zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej dla domu lub firmy czy też wykonanie farmy fotowoltaicznej.

Jakie są zalety pożyczek na fotowoltaikę?

Pożyczki bankowe przeznaczone na finansowanie zakupu i montażu fotowoltaiki mają wiele korzyści, a największą jest brak konieczności angażowania w inwestycję własnego kapitału. Kredytobiorca ma szansę uzyskać pożyczkę pokrywającą przynajmniej część lub nawet całość inwestycji. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne szczególnie w przypadku inwestorów nieposiadających wystarczających funduszy na zakup fotowoltaiki.

Najlepsze oferty bankowe gwarantują dodatkowo:

•          niskie raty miesięczne,

•          możliwość rozłożenia spłaty kredytu na wiele lat,

•          niską prowizję lub jej brak,

•          szybką decyzję kredytową,

•          atrakcyjne oprocentowanie.

Oczywiście nie wszystkie oferty kredytowe są korzystne i godne uwagi, dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej opcji należy zawsze przeprowadzić analizę kilku z dostępnych wariantów. Pozwoli to uzyskać najlepsze warunki kredytowania.

Co trzeba zrobić, by uzyskać pożyczkę na zakup fotowoltaiki?

Ubieganie się o kredyt na zakup instalacji fotowoltaicznej wiąże się zawsze z koniecznością wykonania pewnych czynności. W zależności od wymagań konkretnego banku konieczne może okazać się przedłożenie różnych dokumentów. Przykładem może być zaświadczenie o dochodach, szczegółowy plan inwestycji, a także zaświadczenie o spełnianiu wymagań technicznych w zakresie planowanej inwestycji. Niezbędne jest także wypełnienie wniosku kredytowego.

Jeśli rozważacie Państwo skorzystanie z pożyczki bankowej na zakup instalacji fotowoltaicznej, zachęcamy do skontaktowania się z nami – zespół naszych ekspertów chętnie udziela porad w zakresie finansowania fotowoltaiki. Z naszą pomocą uzyskacie Państwo najlepszą ofertę! Fotowoltaika do domu lub firmy to inwestycja, którą można sfinansować w ramach pożyczki na bardzo korzystnych warunkach – wystarczy jedynie odrobina wiedzy i doświadczenia w tym temacie. Zielona Energia Lublin to gwarantuje! Zapraszamy.