Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Jak rozwijał się rynek fotowoltaiczny w Polsce w 2020 roku?

Branża OZE rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie, a rok 2020 okazał się najbardziej przychylny rozwojowi sektora fotowoltaicznego. Według wszelkich prognoz Polska może utrzymać tempo wzrostu w roku 2021. Co ważne panująca na świecie pandemia koronawirusa nie wpłynęła negatywnie na zainteresowanie zakupem fotowoltaiki wśród klientów. Więcej informacji i ciekawostek na ten temat znajdziecie Państwo w poniższym artykule.

Jak wyglądał rozwój branży fotowoltaicznej w 2020 roku?

Od kilku lat branża fotowoltaiczna w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Zainteresowaniem wśród klientów cieszą się zarówno mikroinstalacje, jak i większe instalacje oraz farmy fotowoltaiczne. Fotowoltaika rozwija się najbardziej ze wszystkich sektorów OZE w naszym kraju. W ostatnich miesiącach 2020 roku moc zainstalowana fotowoltaiki wynosiła już około 3,5 GW.

Dlaczego fotowoltaika cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem?

Fotowoltaika staje się z roku na rok coraz bardziej popularna w naszym kraju. Co stoi za wzrostem zainteresowania? Przede wszystkim wzrost opłat za energię elektryczną. Coraz więcej ludzi poszukuje alternatywnych rozwiązań, które zagwarantować mają obniżenie wydatków i zmaksymalizowanie oszczędności. Poszerzenie świadomości społeczeństwa z zakresu ochrony środowiska również przyczynia się do zwiększenia zainteresowania branżą OZE. Największym zainteresowaniem cieszą się mikroinstalacje, na które zdecydowani są zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Malejące ceny instalacji fotowoltaicznych również przyczyniają się do wzrostu popularności fotowoltaiki.

Jak branża fotowoltaiczna będzie rozwijać się w roku 2021?

W roku 2021 spodziewane jest utrzymanie aktualnego tempa rozwoju branży fotowotaicznej. W tym roku fotowoltaika może okazać się jeszcze bardziej opłacalna dla klientów niż w latach poprzednich. Wpływ na to będą mieć na pewno malejące ceny instalacji, a także dostępne dofinansowania. Dzięki wsparciu finansowemu zakup instalacji fotowoltaicznej może być naprawdę atrakcyjny.

Jeśli zastanawiacie się Państwo nad zakupem fotowotaiki w roku 2021 – nie zwlekajcie! Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem 510 177 778 – gotowi odpowiedzieć na Wasze wszystkie pytania. Fotowoltaika dla firm lub domu to krok ku lepszej przyszłości! Zapraszamy!