Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Dlaczego Zielona Energia dołączyła do koalicji antysmogowej?

Jak mogliście Państwo zauważyć na naszym firmowym profilu w portalu Facebook – Zielona Energia dołączyła do koalicji antysmogowej prowadzonej przez Kurier Lubelski. W poniższym artykule chcemy podzielić się z Państwem naszymi spostrzeżeniami i działaniami, które popchnęły nas do podjęcia takowej decyzji.

Kilka słów na temat koalicji antysmogowej

Głównym czynnikiem, który przyczynił się do nawiązania współpracy pomiędzy Zieloną Energią a Kurierem Lubelskim, była zgodność poglądów i działań. Koalicja antysmogowa ma bowiem na celu szerzenie wiedzy z zakresu ochrony środowiska, a także ukazywania społeczeństwu alternatywnych rozwiązań mogących zagwarantować zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, a tym samym całego otoczenia. Poprawa jakości życia ludzi oraz stanu środowiska poprzez prowadzenie kampanii edukacyjnej to główny cel całej akcji. Zielona Energia jako firma proekologiczna obowiązkowo musiała do niej dołączyć.

Jakie wartości są dla nas najbardziej istotne?

Oferowanie klientom instalacji fotowoltaicznych, które stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych źródeł energii to nasza codzienna praca. Celem działań naszej firmy jest jednak nie tylko sprzedaż i montaż fotowoltaiki. Jako eksperci w tej dziedzinie pragniemy przybliżać wszystkim zainteresowanym temat odnawialnych źródeł energii, które stanowią przyszłość naszej planety. Zmiany w naszym życiu mogą bowiem wpłynąć znacząco na stan środowiska, w którym żyjemy.

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka przykładów, które to potwierdzają:

  • Zmiana sposobu ogrzewania domu lub innego obiektu – rezygnacja z ogrzewania węglowego i wybór zdecydowanie bardziej ekologicznego rozwiązania wpływają na ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Powietrze jest czystsze, a my – ludzie zdrowsi.
  • Ocieplenie domu – termoizolacja budynku zapewnia spore oszczędności energii.
  • Nasadzenia – roślinność pochłania duże ilości zanieczyszczeń powietrza, a rośliny zielone produkują spore ilości czystego tlenu.
  • Codzienne oszczędzanie energii – wyłączanie sprzętu elektronicznego i oświetlenia, gdy z nich nie korzystamy.

Problem wysokiego stężenia smogu uwydatnia się w Polsce szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy wielu właścicieli domów rozpoczyna palenie w piecu węglowym lub też sięga po bardziej zakazane przedmioty, wykorzystując do palenia śmieci, a także przedmioty użytku codziennego. Takie działania są niedopuszczalne tak samo jak wypalanie traw i łąk. Działania edukacyjne uświadamiają ludziom powyższe problemy, dlatego coraz większa część społeczeństwa polskiego wybiera ekologiczne rozwiązania, które przyczyniają się do poprawy jakości powietrza, którym oddychamy.

Jaką rolę w akcji odgrywa Zielona Energia?

Wybór ogrzewania gazowego lub elektrycznego to nie tylko ukłon w stronę środowiska, ale także czysty zysk finansowy. Oszczędność energii elektrycznej przekłada się bowiem na oszczędności ekonomiczne. Nasza firma oferuje klientom wysokiej jakości instalacje fotowoltaiczne, które odpowiadają za produkcję prądu z energii słonecznej. Wykorzystanie wyprodukowanej energii elektrycznej do ogrzewania domu pozwala oszczędzić niemałe sumy pieniędzy. Dla swoich klientów, a także całego społeczeństwa chcemy tego, co najlepsze – stąd pomysł na udział w akcji. Aktywne działanie, szerzenie wiedzy, a także wpływ na zmianę postrzegania problemu, jakim jest zanieczyszczenie środowiska – to wszystko jest naszym celem, który mamy zamiar zrealizować.

Jeśli chcecie dowiedzieć się Państwo, dlaczego fotowoltaika dla firmy może przyczynić się do ochrony środowiska i zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza zapraszamy do odwiedzenia naszej firmy: ul. Spadochroniarzy 16A Świdnik. Chętnie odpowiemy na Państwa wszystkie pytania. Zapraszamy.