Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Na jakie pytania odpowiada bezpłatny przewodnik przygotowany przez URE i operatorów sieci energetycznej?

Nie tak dawno Urząd Regulacji Energetyki opublikował na swojej stronie internetowej poradnik skierowany do producentów energii odnawialnej posiadających instalacje fotowoltaiczne o mocy do 50 kW. „Przewodnik prosumenta w gospodarstwie domowym” to efekt wspólnej pracy URE oraz operatorów energetycznych m.in. Enea Operator, PGE Dystrybucja i Tauron Dystrybucja. Jest to odpowiedź na pytania i potrzeby prosumentów, a także wyjaśnienie dla osób zainteresowanych zakupem domowej instalacji fotowoltaicznej. Zdaniem URE w ostatnich miesiącach obserwowany jest znaczny wzrost zainteresowania odnawialnymi źródłami energii w Polsce, a zwłaszcza domowymi instalacjami fotowoltaicznymi. Już dziś wiadomo, że operatorzy sieci energetycznej przyłączyli w 2020 roku rekordową ilość prosumenckich instalacji. I to właśnie między innymi z tego powodu powstał przewodnik mający na celu przekazanie najważniejszych informacji wszystkim zainteresowanym.

Co zawiera „Przewodnik prosumenta w gospodarstwie domowym”?

Przygotowany przez URE i operatorów sieci przewodnik dla prosumentów zawiera odpowiedzi na najważniejsze i najczęściej zadawane przez prosumentów pytania. Autorzy poradnika postarali się wyjaśnić najważniejsze kwestie związane z przyłączaniem instalacji fotowoltaicznej do sieci.

W przewodniku poruszone zostały następujące zagadnienia:

  • Wybór miejsca montażu paneli fotowoltaicznych – gdzie najlepiej zainstalować panele, by uzyskać najlepsze efekty ich pracy?
  • Jak optymalnie dobrać moc instalacji fotowoltaicznej do własnych potrzeb?
  • Jak wygląda proces przyłączenia instalacji fotowoltaicznej do sieci energetycznej?
  • Co wpływa na efektywność pracy instalacji fotowoltaicznej?
  • Jak zostać prosumentem?
  • W jaki sposób optymalnie użytkować fotowoltaikę?
  • Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę podczas wyboru instalacji fotowoltaicznej?

Informator został przygotowany zarówno dla prosumentów, jak i pozostałych zainteresowanych fotowoltaiką. Energetyka prosumencka rozwija się w naszym kraju niezwykle dynamicznie, dlatego wsparcie klientów jest bardzo istotne. Poradnik jest skierowany głównie do konsumentów energii, jednak znajdują się w nim także informacje przydatne dostawcom energii i samorządom. Oprócz bezpłatnej wersji poradnika dostępnej na stronie URE będzie można także otrzymać publikację w wersji papierowej.

Jeśli zastanawiacie się Państwo co może, a co musi prosument zachęcamy do zapoznania się z wyżej opisywanym poradnikiem – znajdziecie w nim odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Pragniemy jednocześnie przypomnieć, że cały nasz zespół posiada ogromne doświadczenie i wiedzę z tego zakresu, dlatego zawsze jesteśmy gotowi  objaśnić Państwu niezrozumiałe lub wyjątkowo interesujące kwestie. Chętnie porozmawiamy z Państwem o tym czy fotowoltaika dla domu to w Waszym przypadku odpowiednie rozwiązanie. Zachęcamy do kontaktu: Telefon: +48 510 177 778 lub Email: biuro@zielonae.pl. Zapraszamy.