Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Jak kryzys gospodarczy związany z epidemią koronawirusa wpłynął na rynek fotowoltaiczny na świecie i w Polsce w 2020 roku?

Rok 2020 był ciężki dla nas wszystkich, gdyż wprowadził wiele chaosu i niepewności na całym świecie. Pandemia koronawirusa wywołała w pierwszych miesiącach 2020 roku sporo zamieszania efektem, którego zauważalne stało się spowolnienie gospodarki. Przez krótki okres zjawisko to dotknęło także rynku fotowoltaicznego – zwłaszcza w Chinach, które są największym producentem i eksporterem fotowoltaiki. Przerwany łańcuch dostaw spowodował spowolnienie inwestycji fotowoltaicznych. Czy te efekty widoczne są nadal czy może już dawno zapomnieliśmy o całej sprawie? Więcej informacji poniżej!

Jak wygląda światowy i krajowy rynek fotowoltaiczny po dotychczasowych skutkach epidemii?

Ku zdziwieniu wielu zainteresowanych zaburzony łańcuch dostaw nie wpłynął znacząco na rynek fotowoltaiczny w Polsce. Według naukowców rok 2020 jest o wiele lepszy pod względem inwestycji w fotowoltaikę niż rok 2019. Dotyczy to także inwestycji globalnych. W roku 2020 pojawiło się na świecie bardzo dużo elektrowni fotowoltaicznych, a ich przyrost ten jest większy niż w roku 2019. Faktem jest, że zarówno w Polsce, jak i innych krajach na początku 2020 roku opóźnieniu uległo wiele inwestycji fotowoltaicznych. Jednak po poluzowaniu obostrzeń wprowadzanych przez rządy poszczególnych krajów ich realizacje były prowadzone zgodnie z planem. Dzięki temu w większości państw europejskich Chinach czy też USA już dziś notuje się rekordowe przyrosty nowych inwestycji fotowoltaicznych.

Zapotrzebowanie na fotowoltaikę w Polsce nie spada, a wręcz rośnie, co potwierdza rosnąca moc instalacji w całym kraju. Choć przez krótki moment widoczne było spowolnienie rynku fotowoltaicznego to aktualnie rozwija się on bardzo dynamicznie. Można, więc śmiało stwierdzić, że fotowoltaika w Polsce jest prawdziwym hitem i nie zniszczyła tego nawet światowa pandemia! Jest to ogromny sukces całej branży fotowoltaicznej w naszym kraju. Co przyniesie rok 2021? Wszyscy mamy nadzieję, że jeszcze większe sukcesy, a co ważne szanse na to są naprawdę ogromne.

Zyskanie przez naszą firmę zysków zamiast strat w tak nietypowym roku 2020 to efekt odpowiedniego działania właścicieli i pracowników. Magazynowanie materiałów i prowadzenie współpracy z największymi dostawcami pozwoliło nam zagwarantować Państwu stały dostęp  do naszych usług. Jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji, dlatego jeśli interesuje Państwa fotowoltaika dla domu, firmy lub rolnictwa  gorąco zachęcamy zatem do kontaktowania się z naszą firmą: telefon: +48 510 177 778, e-mail: biuro@zielonae.pl. Czekamy na Państwa także w naszym biurze: ul. Spadochroniarzy 16A Świdnik. Zapraszamy.