Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Czy program Mój Prąd będzie kontynuowany w 2021 roku?

Z pewnością wielu z Państwa – a także i my – zastanawiało się, czy program Mój Prąd, który obowiązywał w 2019 oraz 2020 roku będzie nadal kontynuowany w roku 2021. Do niedawna Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej nie podawały informacji na ten temat. Do niedawna nie było tak naprawdę jasne co stanie się, gdy budżet przeznaczony na aktualną edycję programu zostanie wyczerpany. Z przekazywanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej informacji wynikało jedynie, że do 21 października 2020 roku w ramach programu Mój Prąd zarejestrowano 178,48 tysięcy wniosków na kwotę 892,41 mln złotych. Od tamtego czasu dzienna liczba składanych wniosków nierzadko przekracza 1000. Budżet przeznaczony  na dotację na instalacje fotowoltaiczne w programie Mój Prąd w wysokości 1 miliarda złotych powinien zostać wykorzystany prawdopodobnie przed zakończeniem drugiej edycji programu 18 grudnia 2020.

Oto aktualne na dzień 21 października dane:

  • Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przelał na konta wnioskujących 431,33 mln złotych,
  • Liczba wnioskujących wynosi 86,54 tysięcy,
  • Łączna moc domowych instalacji fotowoltaicznych powstałych dzięki programowi Mój prąd to 490 744,49 kWp.

Najważniejszą informacją – z punktu widzenia zainteresowanych wzięciem udziału w programie w roku 2021 i uzyskaniem dotacji na fotowoltaikę – jest podjęcie decyzji o kontynuowaniu programu Mój Prąd w roku 2021. Dzięki programowi liczba właścicieli instalacji fotowoltaicznych w Polsce uległa znacznemu zwiększeniu, a sam rynek fotowoltaiczny rozwija się niezwykle dynamicznie. Efekty są bardzo zadowalające, dlatego rząd planuje kontynuować działanie.

Na chwilę obecną nieznane są jeszcze dokładne zasady, które mają obowiązywać w trzeciej edycji programu Mój Prąd w roku 2021. Na razie wiadomo jedynie, że prowadzone są rozmowy i rozważania nad włączeniem do programu dotacji na pompy ciepła czy też domowe stacje  ładowania samochodów elektrycznych. Celem miałoby być zagwarantowanie możliwości bilansowania energii w miejscu wytwarzania i zwiększenie liczby prosumentów w Polsce z 270 tysięcy do nawet pół miliona.

Podane do wiadomości publicznej na tę chwilę informacje są dość ogólne, ale jedno jest pewne: program Mój Prąd będzie kontynuowany w roku 2021, a Państwo będą mogli ubiegać się o dotacje na instalacje fotowoltaiczne. Niezmiernie nas to cieszy! Po pojawieniu się dokładniejszych informacji na ten temat przygotujemy dla Państwa szczegółowy artykuł. A jeśli rozważacie Państwo inwestycję w fotowoltaikę jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji. Nasza oferta to nie tylko instalacje dla domu, ale także fotowoltaika do firmy i rolnictwa. Zachęcamy do kontaktu z nami: telefon: +48 510 177 778, e-mail: biuro@zielonae.pl. Zapraszamy.