Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Jakie są najczęstsze kłamstwa powtarzane przez nieuczciwych sprzedawców fotowoltaiki?

Rynek fotowoltaiczny w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, a zainteresowanie produkcją własnej energii elektrycznej wciąż rośnie. Odnawialne źródła energii zyskują coraz większą popularność zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Niestety rosnące zainteresowanie niesie ze sobą pewne negatywne skutki. Otóż tak samo, jak w każdej innej branży także i w tej pojawiają się nieuczciwi sprzedawcy, których celem jest maksymalizacja zysków z pominięciem dobra klientów. Osobiście mamy nadzieję, że takich firm i sprzedawców jest jak najmniej, jednak zawsze warto być przygotowanym na taką ewentualność. To właśnie, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa mały poradnik, z którego dowiecie się, po czym poznać nieszczerego sprzedawcę fotowoltaiki. Zapraszamy do lektury!

Jak kłamią nieuczciwi sprzedawcy fotowoltaiki?

W tym artykule Pragniemy podzielić się z Państwem naszą wiedzą, którą pozyskaliśmy podczas wieloletniej pracy w branży fotowoltaicznej. Poniżej kolejno opisujemy najczęściej padające z ust nieuczciwych sprzedawców teorie i stwierdzenia, które tak naprawdę niewiele mają wspólnego z rzeczywistością:

  • „Fotowoltaika opłaca się każdemu i zawsze”.

Powyższe zdanie nie jest do końca prawdziwe. Oczywiście – fotowoltaika jest niezwykle korzystnym i opłacalnym rozwiązaniem, jednak zdarzają się wyjątki. W niektórych przypadkach okazać może się, że instalacja fotowoltaiki nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Może wpłynąć na to wiele czynników, dlatego tak ważne jest wykonanie pełnego audytu przez doradcę technicznego. Po przeanalizowaniu najważniejszych aspektów może okazać się, że instalacja fotowoltaiczna nie jest zalecana dla danego miejsca. Takie sytuacje zdarzają się rzadko, ale nie są niewykluczone.

  • „Nie będą musieli Państwo płacić rachunków za prąd”.

Fotowoltaika wpływa bardzo korzystnie na rachunki za energię, gdyż znacznie je obniża. Prawdą jest, że wydatki na prąd mogą zmniejszyć się nawet o około 80%. Całkowite wyeliminowanie rachunków to jednak wielkie kłamstwo. Do zapłaty pozostają bowiem chociażby opłaty stałe pobierane przez dostawcę energii, a także niewielkie sumy związane z poborem prądu z sieci w okresie, gdy produkcja energii przez instalację jest mniejsza. Dzieje się tak na przykład w miesiącach zimowych.

  • „Eksploatacja instalacji fotowoltaicznej nie generuje żadnych kosztów”.

Choć koszty eksploatacji instalacji fotowoltaicznej są rzeczywiście niskie, to jednak nie można powiedzieć, że nie ma ich wcale. Niezbyt duże wydatki związane są najczęściej z czyszczeniem i konserwacją modułów fotowoltaicznych, serwisowaniem lub przeglądem instalacji.

  • „Oferujemy najtańsze rozwiązania – nigdzie nie znajdziecie Państwo lepszych ”.

Oczywiście nie twierdzimy, że tanie nie może być dobre i należy sięgać jedynie po drogie rozwiązania. Należy jednak pamiętać, że w przypadku instalacji fotowoltaicznych najważniejszym parametrem jest jakość. To właśnie ona przekłada się na trwałość, wydajność i niezawodność poszczególnych elementów fotowoltaiki. Najtańsze produkty oferowane aktualnie na rynku fotowoltaicznym nie zawsze mogą poszczycić się wysoką jakością, co niestety niekorzystnie wpływa na ich wydajność i pracę. Z tego powodu warto zwracać uwagę przede wszystkim na jakość, a nie cenę produktów – co oczywiście nie oznacza, że trzeba od razu sięgać po najdroższe rozwiązania. Jednak najtańsze nie oznacza z pewnością najlepsze – przynajmniej w większości przypadków.

  • „Nie ma sensu wykonywać projektu instalacji. To jedynie zbędny wydatek”.

Dla wielu klientów rozważających zakup instalacji fotowoltaicznej niezwykle ważnym aspektem jest cena. Nie oszukujmy się – wielu z nas szuka obniżek dlatego, gdy słyszymy, że rezygnacja z projektu instalacji pomoże zmniejszyć ostateczną cenę inwestycji, jesteśmy szczęśliwi. Problem jednak w tym, że to właśnie odpowiednio wykonany projekt pozwala dostosować instalację fotowoltaiczną do danego miejsca, a to przekłada się na jej wydajność, efektywność i bezawaryjność. Nie warto zatem rezygnować z tej opcji.

Nieszczerych teorii jest oczywiście znacznie więcej, ale wymienione powyżej są według nas najważniejsze. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z nimi będziecie Państwo w stanie odróżnić prawdę od kłamstw.

Jeśli chcecie zadać nam Państwo jeszcze jakieś pytanie związane z fotowoltaiką, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą:

Oferowana przez nas fotowoltaika dla biznesu, a także klientów indywidualnych to gwarancja wysokiej jakości! Zapraszamy.