Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

a

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę dla rolnictwa?

Polskie gospodarstwa rolne przeżywają aktualnie wielki rozwój, a jest to efekt dostępu do coraz nowocześniejszych rozwiązań technologicznych wpływających korzystnie na efektywność pracy. W dzisiejszym rolnictwie wykorzystuje się wiele specjalistycznych urządzeń i maszyn, których celem jest zwiększenie wydajności. Jednocześnie jednak takie rozwiązania zwiększają w dużym stopniu zużycie energii elektrycznej. W efekcie wielu rolników skarży się na wysokie rachunki za prąd. Istnieje jednak skuteczny sposób na obniżenie wydatków i zminimalizowanie strat: fotowoltaika. Inwestycja pieniędzy w instalację fotowoltaiczną jest niezwykle korzystna i opłacalna. Poniżej przyglądamy się zaletom tego rozwiązania.

Oto 10 najważniejszych korzyści wynikających z inwestycji w instalację fotowoltaiczną dla gospodarstwa rolnego:

  • Duże oszczędności – obniżone rachunki za prąd oznaczają dodatkowe środki finansowe na nowe cele i inwestycje lub po prostu więcej zysków w portfelu. Produkcja energii elektrycznej na własny użytek umożliwia zgromadzenie w skali roku niemałych oszczędności.
  • Wiele swobody – właściciel gospodarstwa rolnego pragnący rozwoju może z powodzeniem przeznaczyć oszczędzone pieniądze na zakup nowych maszyn i urządzeń rolniczych, a także usprawnienie własnego gospodarstwa. Nowe inwestycje nie wiążą się już ze zmartwieniem o wysokie rachunki za prąd i ograniczenia finansowe z tego tytułu.
  • Nowoczesność – gospodarstwa rolne, które wyposażone są w instalacje fotowoltaiczne, uznawane są za postępowe i nowoczesne. Wizerunek rolnika i jego gospodarstwa ociepla się i zyskuje on wiele w oczach potencjalnych klientów.
  • Wzrost wartości całego gospodarstwa – instalacja fotowoltaiczna nierzadko podwyższa wartość danego obiektu, a w tym przypadku całego gospodarstwa rolnego.
  • Wygoda i komfort rolnika – instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, dlatego rolnik nie musi wykonywać żadnych czynności przy ich obsłudze. Dzięki temu może  w pełni poświęcić swój czas na czynności zawodowe lub inne.
  • Pozytywny wpływ na środowisko – na prawidłowe funkcjonowanie wielu gospodarstw rolnych wpływa bezpośrednio stan środowiska naturalnego. Jest to jeden z powodów, które sprawiają, iż coraz więcej rolników poszukuje alternatywnych rozwiązań do swoich gospodarstw. Fotowoltaika jest przyjazna środowisku i przyczynia się do ochrony całej przyrody.
  • Wpasowanie w nowoczesne trendy – aktualnie dużym zainteresowaniem wśród konsumentów cieszą się produkty BIO, naturalne i ekologiczne. Stąd też mile widzianym aspektem jest także produkowanie własnej energii elektrycznej. Fotowoltaika postrzegana jest jako doskonałe źródło odnawialnej energii, którego celem jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju. Gospodarstwa rolne wyposażone w instalację fotowoltaiczną cieszą się zatem większym uznaniem wśród klientów.
  • Nowe możliwości – rolnik posiadający spore przestrzenie nieużytkowe na terenie gospodarstwa ma możliwość wykorzystania ich w bardzo ciekawy sposób. Otóż taki teren idealnie nadaje się do stworzenia na nim własnej elektrowni słonecznej. Nierzadko rolnicy decydują się na przyszłościową inwestycję, jaką jest farma fotowoltaiczna, a nieużytki i grunty nienadające się na uprawy idealnie sprawdzają się jako podłoże pod takie inwestycje. Co ważnie często nie koliduje to z wypasaniem na tych obszarach zwierząt gospodarskich.
  • Wszechstronność – instalacje fotowoltaiczne dedykowane są praktycznie wszystkim właścicielom gospodarstw rolnych. Oznacza to, że na taką inwestycję zdecydować może się zarówno rolnik posiadający zakład trzody chlewnej lub bydła, jak i mleczarnię, kurnik czy też zakład przetwórczy. Oczywiście są to tylko przykłady – tak naprawdę nie ma tu bowiem żadnych ograniczeń branżowych.
  • Dynamiczny rozwój – inwestycja w fotowoltaikę dla gospodarstwa rolnego to wielki krok w przyszłość. Gospodarstwa wyposażone w instalację fotowoltaiczną cieszą się doskonałymi zyskami i dynamicznym rozwojem.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Państwa, iż fotowoltaika dla gospodarstwa rolnego to niezwykle korzystne i opłacalne rozwiązanie. Jeśli nie to zachęcamy do kontaktowania się z nami, a chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Nasz telefon: 48 510 177 778 lub e-mail: biuro@zielonae.pl. Zapraszamy do naszego biura w celu rozmowy o fotowoltaice – oferujemy rozwiązania skierowane nie tylko dla rolników, ale także pozostałych klientów indywidualnych i biznesowych.