Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Jak fotowoltaika wpływa na środowisko?

Fotowoltaika jako jedno z rozwiązań w ramach OZE – Odnawialnych Źródeł Energii – działa w oparciu o naturalne zasoby, a dokładnie promieniowanie słoneczne. Pozyskiwanie energii ze słońca i przetwarzanie jej na prąd zmienny pozwala konsumentom pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną. Rozwiązanie to gwarantuje zatem korzyści finansowe i ekonomiczne,  ale co ze środowiskiem? Jak fotowoltaika oddziałuje na naturę i otoczenie? Więcej na ten temat – poniżej!

Jak działa fotowoltaika?

Instalacje fotowoltaiczne działają w oparciu o promieniowanie słoneczne, czyli w pełni odnawialne źródło energii. Wchodzące w skład każdej instalacji moduły fotowoltaiczne zbudowane są z ogniw, których zadaniem jest produkcja energii elektrycznej. Wyprodukowana energia może zostać wykorzystana do zasilania wszelkich urządzeń i obiektów. Podczas całego procesu produkcji prądu nie są generowane zanieczyszczenia ani szkodliwe substancje.

Czy panele fotowoltaiczne wywołują szkody środowisku i otoczeniu?

Dostępne aktualnie na rynku moduły fotowoltaiczne uznane są za ekologiczne i zgodne z ochroną przyrody produkty. Czy fotowoltaika rzeczywiście stanowi rozwiązanie nieszkodliwe dla zdrowia ludzi lub stanu środowiska? W stu procentach tak. W procesie produkcji modułów pokrywa się je specjalną powłoką ochronną. Ma to na celu zabezpieczenie materiału i zagwarantowanie nieprzedostawania się szkodliwych substancji. Według prawa moduły fotowoltaiczne, które zostały zaprojektowane i wyprodukowane w profesjonalny sposób, nie zagrażają zdrowiu ludzkiemu ani środowisku.

Na rynku fotowoltaicznym często pojawiają się nowe lub ulepszone rozwiązania technologiczne. Jednym z nich są moduły fotowoltaiczne, które w swoim składzie nie posiadają ołowiu. Istnieje zatem spora szansa, że za jakiś czas te nowoczesne i pozbawione wszelkich substancji szkodliwych moduły staną się dość popularne. Warto jednak pamiętać, że dostępne dzisiaj na szeroką skalę moduły zawierające śladowe ilości ołowiu nie oddziałują negatywnie na środowisko.

Jak instalacje fotowoltaiczne wpływają na przyrodę?

Fotowoltaika umożliwia konsumentom energii oszczędzanie sporych kwot pieniężnych, a jednocześnie wpływa korzystnie na środowisko naturalne. Odpowiednio zaprojektowana i zamontowana instalacja fotowoltaiczna pozwala produkować własny prąd, a cały proces jest zgodny z ochroną przyrody. Oto najważniejsze zalety fotowoltaiki względem oddziaływania na środowisko i otoczenie:

  • bazowanie w stu procentach na naturalnych zasobach energii – słońcu,
  • brak substancji szkodliwych dla środowiska lub ludzi – zarówno na etapie montażu fotowoltaiki, jak i podczas jej użytkowania,
  • brak emisji dźwięków podczas pracy instalacji.

Należy pamiętać, że pozyskiwanie energii z nieodnawialnych źródeł energii, czyli na przykład paliw kopalnianych przyczynia się w dużej mierze do zanieczyszczenia środowiska, pojawiania się zmian klimatycznych czy globalnego ocieplenia. Następstwem zanieczyszczenia powietrza są z kolei liczne choroby dotykające ludzi w różnym przedziale wiekowym. Fotowoltaika dla firm Lublin, rolnictwa czy domu jest ekologiczną alternatywą i odpowiedzią na potrzeby naszej planety!

Rozważacie Państwo zakup instalacji fotowoltaicznej? Zachęcamy do kontaktu! Chętnie wyjaśnimy Państwu, jaki wpływ na środowisko ma fotowoltaika, a także odpowiemy na Państwa wszystkie pytania. Zapraszamy.