Masz pytania?

Śmiało! Wybierz preferowany środek komunikacji i skontaktuj się z nami, na pewno znajdziemy wspólny temat, szczególnie w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych.

icon_widget_image Poniedziałek - Piątek (8-16) icon_widget_image ul. Długa 11, 23-200 Kraśnik icon_widget_image + (48) 510 177 778 icon_widget_image biuro@zielonae.pl

Fotowoltaika i instalacje fotowoltaiczne Lublin - Zielona Energia

Inwerter – co to jest i kiedy się go stosuje?

Inwerter stanowi bardzo ważny element wchodzący w skład każdej instalacji fotowoltaicznej. Głównym zadaniem tego urządzenia jest przemiana prądu stałego na zmienny, który wykorzystywany jest do zasilania urządzeń elektrycznych. Dodatkowo dzięki wyposażeniu instalacji w inwerter możliwe jest sprawowanie nad jej pracą stałej kontroli, a to z kolei pozwala tworzyć statystyki wydajności fotowoltaiki. W poniższym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące inwerterów – ich cech, działania, a także przeznaczenia. Zapraszamy do lektury!

Jak działa inwerter?

Na początku skupimy się na właściwościach inwertera, który stanowi nieodłączny element instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo warto wspomnieć, że zamienną i często spotykaną nazwą tego urządzenia jest falownik. Inwerter standardowy, czyli inaczej szeregowy wykorzystywany jest do obsługi wszystkich modułów znajdujących się w danej instalacji fotowoltaicznej o mocy od 1 do 50 kW. W przypadku instalacji o większej mocy stosuje się zazwyczaj kilka inwerterów, które obsługują konkretne grupy modułów fotowoltaicznych.

Zalety inwerterów

Do najważniejszych zalet inwerterów zaliczyć można:

  • możliwość monitorowania pracy całej instalacji,
  • wysoką wydajność,
  • długą żywotność,
  • niezawodność.

Wybierając inwerter renomowanej marki, można zyskać gwarancję skuteczności i bezawaryjnego działania przez długi czas. Skąd jednak wiadomo, który inwerter jest godny uwagi w przypadku konkretnej instalacji fotowoltaicznej? Odpowiadamy na to pytanie poniżej!

Jak wybrać inwerter do instalacji fotowoltaicznej?

Podczas wykonywania projektów instalacji fotowoltaicznych dla naszych klientów zawsze dokładnie analizujemy indywidualne potrzeby i wymagania. Szczególną uwagę zwracamy na optymalizację kosztów, a także pracy całej instalacji. To właśnie na podstawie dogłębnej analizy jesteśmy w stanie dopasować rodzaj inwertera do danej instalacji.

Porządny inwerter powinien charakteryzować się:

  • trwałością i wytrzymałością na wysokie temperatury,
  • niską awaryjnością,
  • wysoką sprawnością przy konkretnym obciążeniu.

Dodatkowo podczas wyboru inwertera należy skupić się na dostosowaniu jego mocy do mocy paneli fotowoltaicznych, a także dopasowaniu inwertera do potrzeb danego obiektu. Nasi doradcy techniczni biorą pod uwagę takie aspekty jak zapotrzebowanie energetyczne, ilość i rodzaj podłączonych do sieci urządzeń, a także wielkość planowanej instalacji. Dzięki sporemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zagwarantować swoim klientom dobór odpowiedniego inwertera do każdej instalacji fotowoltaicznej.

Zastanawiacie się Państwo, jaki inwerter będzie odpowiedni dla Waszej instalacji? Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej na temat pracy i właściwości, a także zalet inwerterów – skontaktujcie się z nami: 510 177 778 lub biuro@zielonae.pl! Nasi doświadczeni pracownicy chętnie podzielą się swoją wiedzą i przedstawią Państwu naszą ofertę. Fotowoltaika dla domu lub biura to wielki krok w przyszłość, dlatego chętnie podzielimy się z Państwem naszą wiedzą z tego zakresu! Zapraszamy.